Vācijā attīstās jauns nacionālais sporta veids

DUS_aral

Sakarā ar austrumeiropiešu un citādu salašņu plašu migrāciju Vācijā ar katru gadu pieaug degvielas zādzību skaits.

Būtībā šī problēma sasniegusi jau kolosālus apmērus. Kā ziņo populārais portāls „Preisvergleich.de”, pērn kopumā fiksēti 91 578 degvielas zādzību gadījumi. Salīdzinājumā ar 2010. gadu šī sērga ir palielinājusies par 17%.

Interesanti, ka nesamaksāšanas gadījumu skaits nav saistīts ar degvielas cenu pieaugumu, jo laika posmā no 2010. līdz 2012. gadam degvielas cenas pieauga, bet pērn gluži otrādi – nedaudz samazinājās.

Vācijas drošības speciālisti uzskata, ka degvielas zagšana šobrīd ir kļuvusi par „nacionālo sporta veidu”. Un par tā metropoli uzskatāma Berlīne, kur, rēķinot uz katru uzpildes staciju, gadā vidēji tiek fiksēti 25 degvielas zādzību gadījumi. Otro vietu ieņem Zolingena (22), trešo – Frankfurte pie Mainas (19), bet dalītu ceturto – Botropa un Ķelne (17).

Vairumā gadījumu degvielas zādzības tomēr notiek autostrāžu malā esošajās uzpildes stacijās

un visbiežāk nakts stundās, kad DUS veikaliņi ir slēgti, un norēķini jāveic pie lodziņa. Tādējādi kasieris nespēj pietiekami veikli izkļūt ārā, lai mēģinātu zagļus aizturēt. Arī videonovērošana pārsvarā nespēj palīdzēt, jo garnadži pirs degvielas uzpildes saviem automobiļiem parasti uzstāda viltotas vai kaut kur iepriekš nozagtas numura zīmes.