“VIRŠI-A”: Sals rosinājis pieprasījuma pieaugumu pēc ziemai raksturīgām autoprecēm par 20%

Ziemas celji 025

Pašmāju lielākais degvielas tirgotājs AS „VIRŠI-A” novērojis, ka pēdējās dienās atkal spēkā pieņēmies aukstums un sniegputeņi veicinājuši tikai ziemai raksturīgu autopreču noietu. Pēc ompānijas pārstāvju paustā. „VIRŠI-A” degvielas uzpildes stacijās tas palielinājies par aptuveni 20%.

TOP 5 pirktākās preces ir aukstam laikam piemēroti vējstiklu tīrīšanas šķidrumi, dažādi silikoni un atslēgu atsaldētāji, kā arī automašīnu ātrā starta vadi un akumulatori. „VIRŠI-A” tirdzniecības pieredze liecina, ka parasti pieprasījuma pieaugums pēc šiem produktiem signalizē, ka

aukstajā laikā daudziem autovadītājiem bijušas grūtības ar automašīnu motoru iedarbināšanu, kā arī auto durvju atvēršanu.

„VIRŠI-A” prognozē, ka lielākais pieprasījums pēc ziemas auto piederumiem vēl tikai prikšā – janvāra beigās un februārī.

„Prognozējams, ka tāpat kā ikkatru gadu, gaisa temperatūra janvāra beigās un februārī būs viszemākā. Tad autovadītāji ar automašīnas darbības problēmām saskaras visbiežāk,” klāsta „VIRŠI-A” valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš.

„VIRŠI-A” atgādina, ka stipra sala laikā autovadītājiem, uzpildot degvielu, noteikti jāpievērš uzmanība dīzeļdegvielas marķējumam. Proti, jāizvēlas mūsu platuma grādiem piemērota dīzeļdegviela ar 2. arktiskās klases marķējumu, kas izmantojama vairāk nekā – 32˚C grādu temperatūrā. Izvēloties aukstiem laika apstākļiem nepiemērotu dīzeļdegvielu, automašīnas motoram var rasties nopietnas darbības problēmas.

Arktiskās dīzeļdegvielas kvalitāti raksturo degvielas filtra nosprostošanās temperatūra un degvielas sabiezēšanas temperatūra. Degvielas sabiezēšanas temperatūra ir tā, pie kuras dīzeļdegvielā sāk veidoties saduļķojumi jeb kristāli, taču dīzeļdegviela vēl saglabā savas plūstamības īpašības. Savukārt filtra nosprostošanās temperatūra norāda zemāko iespējamo temperatūru, pie kuras dīzeļdegvielas sabiezējuma pakāpe var radīt degvielas filtra nosprostošanos un nespēju iedarbināt automašīnu.

„VIRŠI-A” degvielas uzpildes stacijās pāreja uz 2.klases arktisko dīzeļdegvielu notika jau decembrī, piebilst uzņēmuma pārstāvji.