120 000 mārciņu vērts testa brauciens

Porsche_917

Britu izdevuma „The Telegraph” žurnālistam Markam Helisam nāksies samaksāt 120 000 sterliņu mārciņas par testa laikā sabojāto reliktu „Porsche 917”.

Testa brauciena laikā Heliss „nokāva” vēsturiskā automobiļa dzinēju. Tā īpašnieks, bijušais F1 pilots Deivids Paipers pieprasīja žurnālistam 80 000 mārciņu par „Porsche 917” dzinēja remontu.

Jābilst žurnālists nav gluži nepieredzējis iesācējs.

Marks Heliss 30 gadus aktīvi nodarbojas ar autosportu un dažādās amatieru un profesionāļu sacensībās kopumā izcīnījis vairāk nekā 150 uzvaras.

Taču Paipers apgalvo, ka žurnālists nav pietiekami akurāti izturējies pret viņam uzticēto dārgo automobili. Pirms brauciena Heliss bija brīdināts, ka motora apgriezieni nedrīkst pārsniegt 7000 robežu, taču viņš to „uzgriezis” līdz 8200 apgriezieniem, bet vecais spēka agregāts šādu slodzi nav izturējis.

Heliss tiesā taisnojās, ka vainīga mašīnas bojātā pārnesumkārba, proti, trasē paātrinoties, pārslēdzējs izlēcis no sazobes, tādēļ arī motora apgriezieni negaidīti pārsniedza maksimālo robežu. Mašīnas īpašnieks atspēkoja šo apgalvojumu, uzsvērdams, ka gadījumā, ja tai būtu iepriekš konstatēti kādi bojājumi, testa brauciens vispār nenotiku.

Tiesa lēma par labu antīkā „Porsche” īpašniekam un piesprieda Helisam maksāt par bojātās mašīnas remontu. Diemžēl ar 80 tūkstošiem gan viņš cauri netiks. Pieskaitot tiesas izdevumus, kopējais rēķins izaudzis jau līdz 120 000 mārciņu.

Birkas: