„Adam” kā pirmais saņems jaunu „Opel” trīscilindru benzīna dzinēju

01 - Opel Adam_Budapest 21.03.2019 057

Gadu pēc nonākšanas tirgū, mazauto „Opel Adam” Ženēvas auto izstādē (2014.gada 6.–16.marts) tiks demonstrēts apvienojumā ar jaunu trīscilindru benzīna turbodzinēju, ziņo „Adam Opel AG” preses dienests.

Turklāt šis jaunākās paaudzes motors būs pieejams kombinācijā arīdzan ar jaunākās paaudzes sešpakāpju manuālo pārnesumkārbu.

„Adam” ir pirmais automobilis visā „Opel” modeļu klāstā, kam būs pieejams jaunais no alumīnija veidotais 1,0 ECOTEC tiešās iesmidzināšanas benzīna turbodzinējs.

Tas izstrādāts autoražotāja Starptautiskajā tehniskās attīstības centrā Riselsheimā, Vācijā. Šis kabatas formāta agregāts būs pieejams divās versijās, kam attiecīgi būs 90 ZS un 115 ZS liela jauda. Abām būs spēcīgs griezes moments pie zemiem apgriezieniem, nodrošinot 166 Nm jau no 1800 apgr./min.

Opel engine 1,0 Ecotec turbo

Gluži tāpat kā diviem jaunākās paaudzes 1,6 litru vidējā izmēra motoriem, ar kuriem „Opel” plašāku publiku iepazīstināja pēdējo mēnešu laikā (benzīna 1,6 ECOTEC tiešās iesmidzināšanas Turbo un dīzeļdegvielas 1,6 CDTI), arī jaunajam 1,0 ECOTEC turbodzinējam ir īpaši zems trokšņu un vibrācijas līmenis, kas labāks par daudzu četrcilindru dzinēju rādītājiem, teikts ražotāja paziņojumā.

Kombinācijā ar jauno sešpakāpju transmisiju jaunākās paaudzes trīscilindru motors standartaprīkojumā būs pieejams ar Start/Stop funkciju. 90 ZS versijas degvielas patēriņš kombinētajā ciklā ir vien 4,3 litri uz 100 kilometriem, bet CO2 emisijas ir tikai 99 g/km (provizoriskie dati).

„Adam” ar 1,0 ECOTEC turbodzinēju pārdošanā nonāks šī gada rudenī, savukārt ražošana tiks uzsākta jau vasarā. Vienlaikus pieejami kļūs ne tikai jaunie motori, bet arī jaunas virsbūves krāsas, kas pavairos jau tā grandiozās šī mazuļa individualizācijas iespējas.

Birkas: