„AMG” izgatavojis jaudīgāko sērijveida hečbeku pasaulē. Tas, protams, ir A klases “Mercedes-Benz”

Mercedes-Benz A45 AMG_2014 01

Kompānijas „Daimler” preses dienests publiskojis informāciju par tūninga darbnīcas „AMG” jaunāko veikumu – „Mercedes A45 AMG”.

„AMG” speciālisti „uzpumpējuši” divlitru četrcilindru turbomotora jaudu līdz 360 ZS, ar ko padarījuši mazo „Mercedes” hečbeku par jaudīgāko C segmenta sērijveida hečbeku pasaulē. Dzinēja griezes moments sasniedz lokomotīves cienīgus 450 Nm. Tas ļauj automobilim no nulles līdz 100 km/h paātrināties 4,6 sekundēs.

Vienīgais, kas dinamikas ziņā ar „Mercedes A45 AMG” var spēkoties, ir „Audi RS3”.

Līdzīgi kā citi jaunākās paaudzes „AMG” atlēti arī A klases mazais brālis aprīkots ar intelektuālo pilnpiedziņas sistēmu „AMG 4Matic” un septiņpakāpju robotizēto pārnesumkārbu (DCT), kas aizlienēta no „Mercedes-Benz SLS GT”. Savukārt no „SLK55 AMG” ir aizlienēta palielinātas caurplūdes izpūtēju sistēma ar automātiski vadāmu izplūdes vārstu.

„Mercedes A45 AMG” publiski pirmo reizi tiks parādīts Ženēvas autosalonā, bet tirdzniecībā būs pieejams jau no aprīļa. Starp citu, skaitlis 45 modeļa nosaukumā šoreiz nenorāda ne uz dzinēja tilpumu, ne iespaidīgo griezes momentu, bet gan ir par godu tūninga ateljē „AMG” darbības 45. gadskārtai.