Apdrošinātājs: Pēdējā laikā Latvijā autozagļi bieži iekāro „Honda” un „Toyota” automašīnas

Honda Logo

Pērnajā gadā un 2013. gada pirmajā ceturksnī ir iezīmējusies jauna tendence – „Honda” un „Toyota” ir kļuvušas par Latvijā zagtākajām automašīnu markām. Pēc Rīgas pilsētas Galvenās Policijas pārvaldes datiem, šogad no 51 reģistrētiem automašīnu zādzību gadījumiem desmit ir „Honda” un desmit „Toyota” markas automašīnas.

Ja agrāk zagļi vairāk bija iecienījuši ekskluzīvas automašīnas, tad nu jau pēdējos divus gadus zagtāko auto topā ir ekonomiskās klases, mazlitrāžas auto. Šos auto zog, jo pēc tiem ir pieprasījums, tos ir vieglāk realizēt tirgū. 2012.gadā vairāk nekā 40% no „BTA Insurance Company” SE klientiem nozagtajiem auto bija 2005.-2007. izlaiduma gada. Pēc BTA datiem nemainīgi populārākās zagto auto krāsas ir melna un pelēka – no četros mēnešos BTA reģistrētiem 18 automašīnu zādzību gadījumiem, 14 ir bijušas melnas un pelēkas krāsas automašīnas.

Zagļu iecienītākie modeļi ir „Honda Accord”, „Toyota Avensis” un  „Toyota Corolla”.

„Pēc mūsu un Valsts policijas reģistrētajiem zādzību gadījumiem var secināt, ka kopumā automašīnu zādzību skaits pakāpeniski samazinās. 2010.gadā kopumā nozagtas 1417 automašīnas, 2011.gadā – 1198, bet pagājušajā gadā to skaits ir krities līdz 1040 automašīnām. Daļēji tas ir skaidrojams ar rūpnīcā iebūvētām jaunākajām automašīnu pretaizdzīšanas iekārtām, kuras autozagļiem ar katru gadu ir aizvien grūtāk uzlauzt. Taču jāatceras, ka arī auto zagļi savas darbības metodes uzlabo,” saka „BTA Insurance Company” Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktore Ilva Priedniece.