Arī Igaunijā nosaukts Gada Auto 2023

1-Eesti aasta auto 2023

Beidzot zināmi visu trīs Baltijas valstu svaigākie Gada auto. Pašās janvāra beigās Igaunijas Nacionālajā muzejā notikušajā Igaunijas Autosporta savienības galā pasākumā tika paziņots arī nacionālā konkursa Eesti Aasta auto 2023  (Igaunijas Gada auto 2023) uzvarētājs. Igaunijas auto nozares žurnālistu žūrijas balsojumā lielāko punktu summu savāca un attiecīgi Gada auto 2023 titulu ieguva automobilis Honda Civic.

Kopš 2001.gada rīkotajā auto konkursā Eesti Aasta auto zīmols Honda šādu panākumu guvis vien otro reizi. Pirms 19 gadiem par Igaunijas Gada auto kļuva modelis Honda Jazz. Igaunijā 23 gadu laikā Gada auto titulu ieguvuši 13 automašīnu zīmoli. Visu laiku veiksmīgākā ar četrām uzvarām ir bijusi Škoda. Starp šī gada finālistiem divas uzvaras senāk guvis arī Renault, bet Kia un Mercedes-Benz ir vienam Igaunijas Gada auto titulam. Vienīgi Dacia pagaidām tādu nav.

AutoMedia Latvia jau ziņoja, ka konkursa Lietuvas Metu automobilis 2023 balvas tika sadalītas jau pērnā gada novembra beigās, uzvaru gūstot Citroen C5 X, bet analogais Latvijas Gada auto 2023 tika paziņots decembra sākumā, par balvas ieguvēju kronējot Škoda Fabia.

Iagunijas Gada auto 2023 finālistu sešinieks

Igaunijas Gada auto 2023 finālistu sešinieks

Ja divos ieppriekšējos gados Igaunijas Gada auto titulu bija ieguvis elektromobilis (2021.gadā Porsche Taycan, bet 2022.gadā Hyundai Ioniq 5), tad šogad līdzīgi kā arī Lietuvas un Latvijas konkursos priekšplānā atkal izcelts tradicionālāks jauno auto modelis.

Starp 12 žūrijas locekļiem nebija neviena, kas pirmo vietu būtu devis Renault Megane E-Tech, bet vispretrunīgākais balsojums bija par Dacia Jogger. Trīs Jogger atzina par labāko, bet pieci deva zemāko vērtējumu. Jāpiebilst, ka arī Honda Civic saņēma tikai trīs žūrijas biedru augstākos vērtējumus. Taču,

kā teikts žūrijas oficiālajā paziņojumā: par uzvarētājiem var uzskatīt visus finālistus,

jo atrašanās starp sešiem no vairāk nekā 30 jaunumu modeļiem ir pelnījusi atzinību.

Tagad varam mazliet salīdzināt Baltijas valstu konkursu rezultātus.

Lietuvas Metu automobilis 2023 Latvijas Gada auto 2023 Eesti Aasta auto 2023
Citroen C5 X (49 balles) Škoda Fabia (68 balles) Honda Civic (52 balles)
Renault Megane E-Tech (48 balles) VW Taigo (68 balles) Kia EV6 (48 balles)
Honda Civic (48 balles) Dacia Jogger (56 balles) Škoda Fabia (47 balles)
Toyota Corolla Cross (48 balles) Opel Astra (56 balles) Mercedes-Benz EQE (44 balles)
Peugeot 308 (35 balles) Peugeot 308 (53 balles) Dacia Jogger (38 balles)
Lexus NX (27 balles) Kia Sportage (42 balles) Renault Megane E-Tech (35 balles)
Mercedes-Benz EQS (17 balles) Honda Civic (32 balles)

 Simboliski par visas Baltijas Gada Auto 2023 varētu uzskatīt Honda Civic,

jo tas ir vienīgais modelis, kas iekļuva visu trīs valstu finālistu skaitā un uzvarēja Igaunijā. Vismaz divu valstu finālistu starpā iekļuva Škoda Fabia (uzvara Latvijā), Renault Megane E-Tech, Dacia Jogger un Peugeot 308.

Jāatzīmē, ka Igaunijā vistuvāk pieturas Eiropas Car Of The Year konkursa norisei, tostarp, nominēts tiek tikai Gada auto balvas ieguvējs, bet Latvijā un Lietuvā papildus tiek piešķirtas balvas dažādās citās kategorijās.

Ņemot vērā, ka Igaunijas Gada auto tika pasludināts Igaunijas Autosporta savienības čempionu balvu pasniegšanas ceremonijā, publicēts arī motorsporta čempionu balsojums, kas atšķiras no žurnālistu žūrijas vērtējuma. Sportisti finālistus sarindoja šādā secībā: Kia EV6 (38 balles), Honda Civic (37 balles), Škoda Fabia (37 balles) , Mercedes-Benz EQE (36 balles), Renault Megane. E-Tech (25 balles), Dacia Jogger (15 balles).