Ja visas kārtis pareizi sakritīs (kāršu spēlmaņi gan lieliski zina, ka parasti nesakrīt), tad 2017. gadā Kazahstānā varētu sākties elektriskās piedziņas sporta kupejas sīksērijas izlaide.
„Jakusa Triango” – tā sauc šī stāta varoni – biogrāfija ir visai sarežģīta. Tā aizsākās 2008. gadā, kad ungāru dizainerim Tomašam Jakusam radās ģeniāla ideja, proti, viņš nolēma uzbūvēt ungāru superautomobili. Kā zināms, šādas idejas laiku pa laikam apreibina ne vienu vien ambiciozu censoni, kas gribētu iet Enco Ferari vai Ferdinanda Porša pēdās.
Kādu laiku Jakuss veltīja savam aicinājumam, uzzīmējot neparasta izskata automobili, kura dizainā kā galveno elementu bija izvēlējies trīsstūri. Viņš savu lolojumu nosauca par „Triango Revelation”, apsolīja aprīkot to ar elegantu salonu, astoņcilindru 1000 ZS turbomotoru un padarīt par vienu no ātrākajiem braucamrīkiem pasaulē.
Katrs jau gribētu izgatavot pasaulē ātrāko auto,
tādēļ mazpazīstamā ungāru censoņa solījumus neviens, protams, neuztvēra nopietni. Un pareizi darīja, jo šis projekts tā arī netika tālāk par papīra fāzi.
Taču pirms pāris gadiem par „Triango Revelation” ieinteresējās kazahu inženieris Tairs Balbajevs. Nav zināms, uz kādiem nosacījumiem, bet viņš ieguva savā rīcībā Jakusa skices un kalkulācijas un pērn jau izgatavoja reāla izmēra pirmssērijas prototipu. Tas gan tika prezentēts ar jaunu nosaukumu „Jakusa Triango”, bet vizuāli izskatās tieši tāds, kādu to pirms sešiem gadiem bija uzzīmējis ungāru dizaineris.
Balbajevs gan ir atteicies no 1000 zirgu benzīna motora, tā vietā izvēloties elektrisko piedziņu. Turklāt viņš piedāvā tādu konstruktīvi neparastu risinājumu, kā priekšā novietotu akumulatoru bateriju (diez, kā būs ar svara sadalījumu starp asīm?). Vēl ir zināms, ka „Jakusa Triango” būs „kaijas spārnu tipa” augšup atveramas durvis, un, kas šķiet vispārsteidzošākais, auto eventuālā cena – 60 000 ASV dolāru. Tas šķiet gandrīz neticami, ja runa ir par nelielā sērijā ar rokām izgatavotu superautomobili, turklāt ar elektrisko piedziņu.
Tiesa, Balbajevs norāda, ka šāda cena būs iespējama tikai tad, ja izdosies atrast pietiekami lētus akumulatorus.., vēlams Kazahstānas ražojuma. Kā jūs domājiet, vai izdosies? Laiks rādīs…