Arī Latvijā pieejams „Chevrolet Cruze” universāls

Chevrolet Cruze

Kompaktklases modelis „Cruze”, ko „Chevrolet” ieviesa 2009.gadā, ir pats veiksmīgākais no Korejā ražotajiem „Chevrolet” modeļiem. Tas pasaulē pārdots jau vairāk kā 1,3 miljonos eksemplāru. Eiropas autosalonos jau nonākušais šī modeļa universālis „Station Wagon” (SW), nu sasniedzis arī Latviju.

No Eiropā pārdotajiem jaunajiem automobiļiem 17% ir kompaktauto, bet savukārt no tiem 22% ir tieši universāļi. Universāļu pircēji galvenokārt augstu vērtē automobiļu papildus ietilpību, taču vēlas, lai auto izmērs, dinamika un komforts būtu salīdzināms ar kompaktajiem hečbekiem vai sedaniem.

„Chevrolet” uzsver, ka jaunais „Cruze SW” atbilst šīm prasībām, proti, ir piemērots ģimenes pārvadāšanai, sporta aktivitāšu izbraucieniem un ilgākiem brīvdienu ceļojumiem.

„Chevrolet Cruze SW” cena Latvijā sākas no 9 020 laltiem

Bagāžnieks standartā ir 1024 mm garš un līdz logu līnijai ļauj ietilpināt līdz pat 500 litrus bagāžas. Kad aizmugurējo sēdekļu atzveltnes ir nolocītas līdz gludas grīdas stāvoklim, izmantojot telpu līdz jumtam, iespējams ievietot 1478 litrus bagāžas ar maksimālo svaru 1534 kg.

Esošo „Cruze” dzinēju gammu, kur jau tiek piedāvāti 1,6 un 1,8 litru benzīna dzinēji un 2,0 litru dīzeļdzinējs, papildinās 1,4 l (140 Zs) benzīna turbodzinējs un 1,7 l (130 Zs) dīzelis. (Spriežot pēc parametriem, abi jaunie nāk no koncerna ietvaros radniecīgā „Opel” arsenāla, „AutoMedia.lv” piezīme.)

Ar degvielas patēriņu 4,5 litri uz 100 km kombinētajā ciklā un 119 g/km CO2 izmešiem, 1,7 l dīzeļdzinējs tagad ir pats ekonomiskākais spēka agregāts, kas jebkad izmantots „Chevrolet Cruze”.

Jaunais 1,4 l turbo benzīna dzinējs, kā arī 1,7 un 2,0 l dīzeļi tiks komplektēti ar sešpakāpju manuālajām pārnesumkārbām. Savukārt 1,6 un 1,8 l benzīna dzinējiem joprojām izmantotas piecpakāpju kārbas. Gan 1,8 l benzīna dzinēju, gan 2,0 dīzeli būs iespējams komplektēt arī ar automātisko pārnesumkārbu.

Elektrisks stūres pastiprinātājs, kas pieejams kombinācijā ar 1,4 l turbo un 1,6 l benzīna dzinējiem, 1,7 l dīzeli un 2,0 l dīzeļdzinēju ar „Start/Stop” funkciju, vadītājam sniegšot lielisku stūres centra sajūtu.

Savukārt pircēji, kuri pasūtīšot „Chevrolet MyLink” izklaides sistēmu, varēs izmantot atpakaļskata kameru, kas esot jaunums „Cruze” komplektācijā un reti sastopama šīs segmenta automobiļos. „Cruze” universāļa drošība esot gandrīz identiska sedanam, kas jau saņēmis piecu zvaigžņu novērtējumu gan „EuroNCAP”, gan ASV Nacionālās satiksmes drošības administrācijas (NHTSA) avāriju testos.

Birkas: