Arī „Latvijas Gada auto” projekts sevi atrādīs izstādē „Auto 2013”

Latvijas Gada auto 2013_logo

Nebūt ne pieticīgu platību Ķīpsalas izstāžu centrā nedēļas nogalē aizņems nacionālā jaunu vieglo automobiļu konkursa „Latvijas Gada auto” (LGA) stends. Tajā būšot redzami arī tādi spēkrati, kas citos stendos atrodami nebūs, informē konkursa rīkotāji.

Konkursa organizētāji sadarbībā ar izstāžu sabiedrību „BT 1” ir izveidojuši īpašu 210 m² lielu stendu, kur vienuviet būs apskatāmi 10 aktuāli jaunākie modeļi, kas šogad pretendē uz titulu „Latvijas Gada auto”.

Turklāt divu jaunāko modeļu Latvijas pirmizrāde notiks tikai „Gada auto” stendā.

Taču, ja gribam būt godīgi pret saviem lasītājiem, nevar noklusēt, ka konkurss, kam jau otro gadu ir jauns organizators, labi samanāmu atspērienu tomēr nav guvis. Pērn notikušajā konkursā ”Latvijas Gada auto 2013” bija pieteikti 20 automobiļi no 14 ražotājiem. Šim gadam pagaidām ir pieteikti 15 spēkrati, kas pārstāv 10 ražotāju zīmolus. Jāņem vērā, ka konkursu protams iespaido gan pašreizējais jaunu auto tirdzniecības kritums Eiropā, gan Latvijas autotirgus lēnā atjaunošanās, kā arī jāsaprot, ka šī gada konkurss vēl tikai ir procesa sākumā un cerams, ka pieteikto modeļu un zīmolu skaits pieaugs.

Taču nevar arī ignorēt to, ka Latvijā pat bez tādiem ekskluzīviem ražotājiem kā „Bentley” un „Maserati”, kā arī „Porsche” oficiāli vēl ir pārstāvēti vairāk kā 30 aktīvi zīmoli. Protams, ne katram zīmolam ik gadu ir jaunumi, ko pieteikt, taču tas, ka pēdējos gados LGA konkurss īsti neatspoguļo pat pusi no autobūves nozares Latvijā pārstāvētajiem zīmoliem, nereti uzjundī diskusijas par konkursa nozīmi un piešķirto titulu vērtību. Kaimiņzemēs Lietuvā un Igaunijā, kur autotirgu iespaido līdzīgi apstākļi kā Latvijā, nacionālie konkursi tomēr ir ar jūtami lielāku svaru, īpaši Lietuvā.

Šobrīd konkursam LGA ir pieteikti 15 jauni auto:
Mazda 6 (būs izstādes stendā)
Ford Kuga (būs izstādes stendā)
Honda CR-V (būs izstādes stendā)
Renault Clio
Renault Captur
Nissan Note
Nissan Juke Nismo
Škoda Octavia (būs izstādes stendā)
Toyota Auris (būs izstādes stendā)
Toyota RAV4 (būs izstādes stendā)
Fiat Panda 4×4 (būs izstādes stendā – Latvijas pirmizrāde)
Opel Mokka (būs izstādes stendā)
Opel Adam (būs izstādes stendā)
Peugeot 2008 (būs izstādes stendā – Latvijas pirmizrāde)
Peugeot 308

Redakcijas piebilde: Šogad mūsu nacionālajam konkursam aprit 15.gadskārta. „AutoMedia.lv” vēl izdošanos „Latvijas Gada auto”, jo uzskatām, ka būtu bēdīgi, ja šī daudzviet pasaulē populārā tradīcija – izvēlēt GADA AUTO – Latvijā iznīktu. Aizvadītajā gadā, līdzīgi kā analogā Eiropas un Pasaules konkursā, arī Latvijā tirulu ieguva “VW Golf 7″.