Arī „Škoda” tiek pie “red dot” dizaina balvas – vaininieks „Rapid”

Skoda-Rapid_2013_16

„AutoMedia.lv” jau vēstīja, ka jaunais kravas auto „Volvo FH” ieguvis preztižo, starptautiski atzīto dizaina godalgu „red dot”, bet tagad arī no „Škoda” pienākusi informācija, ka līdzvērtīgu balvu izpelnījies čehu ražotāja modeļu saimes jaunpienācējs „Rapid”.

Arī „Rapid” ir saņēmis balvu produktu dizaina kategorijā. Turklāt

„Rapid” ir jau sestais „Škoda” modelis, kas ir saņēmis “red dot” balvu.

2012.gadā „Rapid” kļuva par pirmo „Škoda” modeli, kam dizains tika izstrādāts, izmantojot zīmola jauno dizaina valodu. To novērtējusi arī “red dot” žūrija, kurā ir trīsdesmit septiņi pasaulē atzīti dizaina eksperti, kas pārbauda un izmēģina konkursam iesniegtos produktus, sniedzot savu vērtējumu par atbilstību tādiem kritērijiem kā inovāciju līmenis, funkcionalitāte, ergonomika, ilgmūžība un citiem.

“”Škoda” dizaina komanda un es esam ļoti priecīgi par šo balvu. Mēs ieguldījām daudz darba un pūles, lai izstrādātu jauno „Škoda” dizaina valodu, un „Rapid” bija pirmais modelis, kur tā tika iemiesota. Šī balva ir liela atzinība mūsu pūlēm,” teic „Škoda” galvenais dizaineris Jozefs Kabans.

Atgādinām, ka šogad 1865 dizaineri, arhitekti un uzņēmumi no 54 valstīm konkursam bija pieteikuši 4662 produktus, kas ir jauns rekords šī konkursa vēsturē. 2013.gadā “red dot” produktu dizaina balva tika pasniegta 19 kategorijās. „Škoda” ekspertiem ir labi pazīstama – 2010.gadā vienlaikus “red dot” balvu izcīnīja gan „Škoda Yeti”, gan „Škoda Superb”. No „Škoda” modeļiem “red dot” dizaina balvas vēl ir saņēmuši tādi auto kā „Fabia” (2008. gadā), „Roomster” (2007. gadā) un „Octavia Combi” (2006. gadā).

Oficiālā “red dot design award” balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2013. gada 1.jūlijā Esenē, Vācijā. Pēc oficiālās ceremonijas līdz 28. jūlijam „Škoda Rapid” līdzās visiem šī gada uzvarētājiem tiks izstādīta “red dot” muzejā Esenē.

„AutoMedia.lv” piebilst: ņemot vērā, ka šā gada „red dot” pilns balvu ieguvēju saraksts līdz apbalvošanas ceremonijai visticamāk būs zināms tikai pašiem konkursa dalībniekiem, nav izslēgts, ka tuvākajā laikā par līdzīgu panākumu ziņos vēl kāds autoražotājs.

Birkas: