„Aston Martin” demonstrē muskuļus

AstonMartin_vulcan_1

Britu sporta automobiļu ražotājs „Aston Martin” pasteidzies nedēļu pirms Ženēvā paredzētās oficiālās pirmizrādes publicēt jaunizveidotās sacīkšu mašīnas „Vulcan” pirmos attēlus.

Šobrīd pieejamā informācija liecina, ka šādu sacīkšnieku „Aston Martin” plāno izgatavot ļoti ierobežotā 24 eksemplāru tirāžā. „Vulcan” galvenie konkurenti trasē būs „McLaren P1 OTO” un „Ferrari FXX K”.

Kompānijas pārstāvji savu lolojumu dēvē par pēdējā laika satraucošāko jaunumu.

AstonMartin_vulcan_3

Sacīkšu kupeja izceļas ar neparasti veidotu priekšējo buferi un masīvu radiatora resti, kas daļēji integrēta priekšējā spoilerī. Mašīnas pamatā ir oglekļa šķiedras monokoks, kas noglabāts zem kompozītmateriālu virsbūves paneļiem.

Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, zem motora pārsega slēpjas septiņlitrīgs V12 atmosfēriskais dzinējs, kas attīsta līdz 800 ZS jaudu, ko kontrolēt palīdz “Xtrac” sešpakāpju sekvenciālā pārnesumkārba un paaugstinātas slīdes diferenciālis. „Vulcan” ir aizmugurējo riteņu piedziņa.

AstonMartin_vulcan_2

Regulējamas cietības amortizatori un šķēsstabilizatori ļauj automobili pielāgot katras konkrētās trases specifikai, bet ātruma kontroli palīdz nodrošināt „Brembo” oglekļa-keramiskās bremzes.

„Aston Martin” jaunā sportista cena pagaidām netiek atklāta.

Birkas: