ASV Izsolīs unikālu vienā eksemplārā uzbūvētu superauto

Lotec Mercedes-Benz C1000 01

Ja jums ir daži lieki miljoni latu vai vismaz eiro un vēlēšanās, lai piederētu automobilis kāda otra uz pasaules nav, tad 31.oktobrī esiet gatavi piedalīties ASV izsoļu nama „RK Motor Collector Car Auctions” izsoļu sesijā, kad tiks izsolīts vienā vienīgā eksemplārā uzbūvētais superauto „Lotec Mercedes-Benz C1000”.

Šo monstru ar karbona virsbūvi un 5,6  litru V8 dzinēju, kas apgādāts ar divām turbīnām, 1995.gadā pēc kāda Sauda Arābijas naftas barona pasūtījuma kopīgi uzbūvēja „Mercedes-Benz” un 1962.gadā dibinātais vācu sporta mašīnu izgatavotājs „Lotec”. Auto spēj attīstīt 1000 Zs jaudu, līdz 100 km/h ieskrienas 3,2 sekundēs, bet tā maksimālais ātrums ir 431,3 km/h.

„Lotec Mercedes-Benz C1000” ir unikāls ne tikai kā vienīgais šāds auto, bet tiek arī uzskatīts par pasaulē ātrāko automobili, kam atļauts piedalīties ceļu satiksmē.

Tas esot kripatiņu ātrāks par “Bugatti Veyron” un naftas barona vēlēšanas esot bijusi tieši tāda – viņa auto ir jābūt visātrākajam pasaulē.

Lotec Mercedes-Benz C1000 02

Bagātajam pasūtītājam šis auto savulaik esot izmaksājis 3,5 miljonus ASV dolāru, bet tiek lēsts, ka tagad izsolē to varētu pārdot par summu no 1 līdz 1,3 miljoniem „zaļo”.  Taču mašīnas iekārotājiem jābūt gataviem, ka var nākties atdot arī vairāk, jo izsolēs bieži gadās, ka unikālu lietu reālā pārdošanas cena ievērojami atšķiras no prognozēm.