Atklāta jaunā „Mercedes” C klase

Mercedes_C_2

„Mercedes-Benz” nodevis atklātībai jaunās paaudzes C klases sedana attēlus un informāciju par modeli, kura oficiālā pirmizrāde paredzēta janvārī Detroitas autosalona ietvaros.

2014. gada modelis ar ražotāja kodu „W205” veidots uz konstruktīvi jaunas „MRA” modulārās aizmugures piedziņas platformas, kas, kā liecina ražotāja informācija, nākamo piecu gadu laikā tiks izmantota daudziem „Mercedes-Benz” vieglajiem automobiļiem un krosoveriem. Neraugoties uz to, ka sedans ir paaudzies – garumā +95 mm, platumā +40 mm, riteņu bāze +80 mm –, tas iznācis par 100 kg vieglāks nekā aktuālā C klase.

Mercedes_C_3

Pateicoties riteņu bāzes pagarinājumam, palielināta auto salona telpa, tostarp par 25 mm pagarināta telpa aizmugurējo pasažieru ceļu/kāju rajonā. Bagāžnieka apjoms pieaudzis līdz 480 l.

Ārēji jaunā C klase kļuvusi līdzīgāka „Mercedes” S klases flagmanim.

Uz to norāda gan lukturu forma, gan slaidā silueta aizmugures nobeigums.

Tirdzniecības sākuma periodā jaunā C klase tiks piedāvāta trijos komplektācijas variantos: „C180”, „C200” un „C220”. Pirmie divi būs ar benzīna dzinējiem – attiecīgi 1,6 l/156 ZS un 2,0 l/184 ZS. Savukārt „C220” zem motora pārsega atradīsies 2,1 l/171 ZS „BlueTec” dīzelis. Visi spēka agregāti atbilst „Euro 6” ekoloģiskajiem standartiem. Tie tiks piedāvāti gan komplektā ar sešpakāpju mehānisko pārnesumkārbu, gan arī ar septiņpakāpju „automātu”.

Mercedes_C_int

Papildaprīkojumā būs pieejama „AirMatic” adaptīvā pneimatiskā piekare, „HUD” projekcijas ierīce, kas ļauj uz priekšējā stikla lasīt dažādu bortdatora un multimediju informāciju, adaptīvā kruīza kontrole, rokraksta atpazīšanas sistēma, vesela plejāde modernu drošības sistēmu un vēl daudz un dažādas ekstras.

Mercedes_C_4

Lai gan vēl pāris nedēļas atlikušas līdz jaunās C klases prezentācijai, „Mercedes-Benz” jau paziņojuši tā cenas Vācijas tirgum. „C180” būs nopērkams, sākot no 33 558 eiro.

Birkas: