„Audi” Amerikā saņem divas balvas par bezpilota parkošanās sistēmu

Audi logo

Žurnāla „Popular Science” eksperti nosaukuši „Audi” bezpilota parkošanās sistēmu automobiļa novietošanai daudzstāvu autostāvvietās par „Nākotnes produktu”. Tādējādi žurnāla redakcijas komanda izsaka atzinību par izstrādājumu, ko „Audi” prezentēja 2013. gada Patērētāju elektronikas izstādē Lasvegasā.

„Audi“ strādā pie plaša bezpilota braukšanas tehnoloģiju klāsta. Tās palīdzēs ne tikai novietot automobili daudzstāvu autostāvvietās, bet arī sastrēgumos un novietojot auto šaurās stāvvietās vai mazās garāžās – kad vien nepieciešams.

Izskatās, ka tuvu ir laiks, kad, mašīnai esot kustībā, dažbrīd avīzi varēs palasīt ne tikai pasažieru, bet arī auto vadītāja vietā sēdošais.

Jauno „Audi” sistēmu Patērētāju elektronikas izstādē kā „Labāko autonozares tehnoloģiju” slavējis arī specializētais mediju tīkls „The Verge”. Rikijs Hudi (Ricky Hudi), „Audi” Elektriskā/elektroniskā aprīkojuma izstrādes nodaļas vadītājs teic: „Ar šīm balvām tiek atzīts mūsu darbs izstrādes jomā un parādīts, ka mēs esam uz pareizā ceļa.”

Sistēma drīzumā tiks pielietota praksē – „Audi” šobrīd aprīko daudzstāvu autostāvvietu Ingolštatē ar nepieciešamajām tehnoloģijām. Izmantojot jauno sistēmu, automobiļi spēj automātiski iebraukt un izbraukt no stāvvietas daudzstāvu virszemes un apakšzemes autostāvvietās. Autovadītājs aktivizē šo funkciju ar viedtālruņa lietojumprogrammas palīdzību. Daļu kontrolfunkciju pārņem daudzstāvu autostāvvietas centrālais dators un caur WLAN tīklāju virza automobili uz tuvāko pieejamo stāvvietu.

Pašreizējam izstrādes produktam lāzera sensori daudzstāvu stāvvietā uztver automobiļa kustības, dators apstrādā informāciju un papildu kustību datus, lai noteiktu precīzu automobiļa atrašanās vietu. Tajā ir arī daudzstāvu autostāvvietas karte, un tas reģistrē, kuras stāvvietas jau ir aizņemtas. Dators izmanto šo informāciju, lai izplānotu maršrutu, nodrošinot, ka automobiļa ceļā no brauciena sākumpunkta līdz galamērķim nav šķēršļu. Savukārt automobilis braukšanas laikā uzrauga apkārtni ap sevi, izmantojot 12 ultraskaņas sensorus. Nākotnē tiks izmantotas arī četras videokameras.

Birkas: