„Audi” beidzot arī Q sēriju ieved RS pasaulē

Audi RS Q3_2014 01

Ženēvas starptautiskajā autoizstādē „Audi” prezentēs „RS Q3”, pirmo RS modeli veiksmīgajā Q krosoveru sērijā.

Ražotājs apgalvo, ka „RS Q3” apvienots ikdienas praktiskums un dinamiska veiktspēja. Lai uzņemtu ātrumu no 0 līdz 100 km/h tam nepieciešamas vien 5,5 sekundes, savukārt tā maksimālais ātrums tiek elektroniski ierobežots pie 250 km/h. Auto aprīkots ar 2,5 litru TFSI piecu cilindru turbokompresora dzinēju, kas attīsta 310 ZS jaudu.

Vācijā bāzes cena ir 54 600 EUR, piegāžu veikšana sāksies 2013. gada rudenī.

Kopš 2010.gada šo piecu cilindru dzinēju starptautiska autonozares speciālistu žūrija trīs gadus pēc kārtas savā klasē ir atzinusi par „Engine Of The Year”. Maksimālā jauda pieejama no 5200 līdz 6700 apgriezieni minūtē, bet maksimālais 420 Nm griezes moments no 1500 – 5200 apgriezieniem. „RS Q3” šis dzinējs pirmo reizi ir kombinēts ar standarta komplektācijā iekļauto „Start-Stop” sistēmu. Auto vidējo degvielas patēriņu – 8,8 l/100 km, kas ir attiecīgi 206 grami CO2 izmešu uz km, sasniegt palīdz arī pārējais efektivitātes aprīkojums, piemēram, elektroniski vadīts degvielas sūknis.

Standarta komplektācijā iekļautā septiņpakāpju „S tronic” transmisija, kuras pārslēgšanās svirai ir oriģināls RS dizains. „Quattro” pastāvīgās visu riteņu piedziņas sistēmas pamatā ir hidrauliski darbināts un elektroniski kontrolēts daudzplākšņu sajūgs, kas atrodas pie aizmugurējās ass. „RS Q3” sporta piekare pazemina kompaktā SUV virsbūvi par 25 mm. Akumulators atrodas bagāžas nodalījumā, lai nodrošinātu labāku svara sadalījumu.

„Audi RS Q3” Vācijas tirgū būs pieejams ar standarta 19 collu lietajiem diskiem. Kompaktā SUV izskatu papildina RS modeļiem raksturīgi dekori. Piemēram, matēti jumta reliņi, speciālas sliekšņu uzlikas un durvju aizsarglīstes, spīdīgi melns priekšējais režģis ar medusšūnu dizainu, RS priekšējais bamperis un „quattro” emblēma priekšējā gaisa ieplūdes atverē. Aizmugurējo daļu akcentē liels jumta spoileris, aizmugurējais bamperis ar zīmīgu izkliedētāja dekoru, lieli, ovāli izpūtēja uzgaļi un „RS Q3” logo. Arī salons „stāstīs”, ka neesat parastā „Q3”.

Audi RS Q3_2014 02

Birkas: