„Audi” gatavos pieaugumu Q saimes krosoveru ģimenē

Audi Q1

„Audi” Q klasei 2016.gadā pievienosies jauns modelis – mazizmēra krosovers Q1. Par šādu lēmumu kopīgā paziņojumā paudusi „Audi AG” valde un uzņēmuma centrālā padome. Ražots jaunais modelis tiks „Audi” galvenajā centrā Ingolštatē.

Vācu autoražotājs plāno palielināt zīmola piedāvājuma klāstu no pašreizējiem 49 modeļiem līdz 60 modeļiem 2020.gadā. Modeļu skaita palielināšanas ofensīva paredzēta, lai pēc septiņiem gadiem „Audi” pārdoto automobiļu skaits augtu līdz vairāk nekā diviem miljoniem automobiļu ik gadu.

„„Audi Q1” ir daļa no mūsu apjomīgās apvidus automobiļu attīstības stratēģijas,” paudis „Audi AG” valdes priekšsēdētājs Ruperts Štādlers.

Nekāda plašāka tehniskā informācija par ieplānoto Q1 pagaidām sniegta netiek.

Pašlaik Q modeļu saimi veido „Audi Q3”, RS Q3, Q5, SQ5 un Q7. Konkurējošajā tirgus nišā Q5 šobrīd ir globālā tirgus līderis, norāda Ingolštates uzņēmums. Šogad līdz oktobra beigām „Audi” saviem klientiem jau ir piegādājis 194 430 Q5 modeļus, kas ir par 17% vairāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. 2013.gadā kopumā plānots uzbūvēt 230 000 šā modeļa vienības, kas ir vairāk nekā puse no kopējā Q klases modeļu skaita.

Uzņēmuma kopējais apvidus automobiļu ražošanas apjoms šogad būs 28% no visiem uzņēmuma saražotajiem transportlīdzekļiem, un līdz 2020.gadam „Audi” to plāno palielināt līdz 35%. Kopš pirmā apvidus auto laišanas tirdzniecībā 2006.gadā,  „Audi” kopumā ir saražojis un piegādājis saviem klientiem vairāk nekā 1,5 miljonus Q klases automobiļu.

Birkas: