„Audi” nobremzē arī elektrisko sportistu “R8 t-tron”

Audi-R8-e-Tron-concept-1

Nesen kā AutoMedia.lv vēstīja par „Audi” pilsētas elektromobiļa programmas apturēšanu, bet tagad no Ingolštates pienākušas ziņas, ka uz nezināmu laiku atlikts arī elektriskā superautomobiļa „R8 e-tron” ražošanas starts.

„Mēs uzskatām, ka tirgus nav gatavs pieņemt šādus izstrādājumus, jo elektromobiļu potenciālo lietotāju loks pagaidām ir pārlieku šaurs,” tā savu lēmumu piebremzēt „R8 e-tron” sagatavošanas projektu pamato Ingolštates ražotāja pārstāvji.

Šobrīd „Audi” arsenālā ir desmits „R8 e-tron” prototipu, kas pēc vajadzības tiek izmantoti korporatīvajos prezentācijas pasākumos, kā arī dažādu mezglu un agregātu praktiskiem izmēģinājumiem.

Autobiznesa eksperti ir vienoti uzskatā, ka potenciālo klientu skepse galvenokārt saistīta ar ļoti pieticīgo akumulatoru kapacitāti,

kas stipri ierobežo elektromobiļu gaitas rezervi. Varbūt par to mazāk uztraucas pilsētas auto lietotāji, bet sevišķi aktuāli tas ir pircējiem, kas gribētu iegādāties tādas klases spēkratus kā „R8”. Turklāt elektriskās piedziņas sistēmas neadekvāti palielina auto cenu. Speciālisti uzskata, ka šo problēmu atrisināšanai vēl būs nepieciešami 5–10 gadi.

Birkas: