„Audi TT” iegūst vēl divas durvis

Audi TT Sportback concept

Vācu kompānija „Audi” Parīzes autoizstādē prezentē prototipu „TT Sportback” – ātru sporta automobili ar četrām sēdvietām un četrām sānu durvīm. Izstādes automobiļa ārējā dizaina pamatā ir klasiskais TT, bet ar jaunu, pagarinātu profilu.

„Ar TT uzņēmums „Audi” radīja vienu no pēdējo 20 gadu automobiļu dizaina paraugiem. Šajos gados mēs esam izveidojuši arī mūsu sportisko un eleganto piecdurvju „A5 Sportback” un „A7 Sportback”, bet „TT Sportback” prototipā mēs apvienojam abas šīs koncepcijas, lai izveidotu jaunu TT saimes pārstāvi,“ uzsver „Audi AG” Tehniskās izstrādes nodaļas valdes loceklis Ulrihs Hakenbergs.

„TT Sportback” 2,0 litru TFSI dzinējs aizrauj ar 400 Zs jaudu. Komplektā ar septiņu pakāpju S tronic transmisiju un quattro pastāvīgo visu riteņu piedziņu šis automobilis ātrumu no 0 līdz 100 km/h uzņem vien 3,9 sekundēs, norāda ražotājs.

Arī maksimālais griezes moments ir iespaidīgs – 450 Nm.

Jaudīgā dzinēja vidējais degvielas patēriņš esot tikai 7,0 litri uz 100 kilometriem. Tas atbilst 162 gramiem CO2 izmešu uz kilometru.

Piekare un zemais gravitācijas centrs nodrošinot dinamisku vadāmību, bet virsbūves konstrukcija esot no vairākām viegla svara alumīnija detaļām. Katrā priekšējā lukturī ir lāzera elements, kas papildina LED tālās gaismas.

Prototipa salonā dominē „Audi” virtuālā autovadītāja kabīne ar 12,3 collu ekrānu, kas aizstāj ierasto mērinstrumentu paneli un MMI monitoru. Ekrānam ir augstākās kvalitātes grafika, kā arī iespējams izvēlēties dažādus attēlošanas režīmus. Grozāmajam slēdzim MMI terminālī ir arī skārienpaliktnis, ar kuru iespējams ievadīt rakstzīmes un veikt citas darbības tāpat kā viedtālrunī.

Visticamāk, ka drīz varam gaidīt ziņas par “TT Sportback” izlaišanu sērijveidā.

Birkas: