„Audi” turpina ofensīvu vieglsvara automobiļu izstrādē

Audi TT ultra quattro Concept_2013 01

Lielākajā pasaulē „Volkswagen” grupas fanātu ikgadējā saietā Wörthersee 2013”, kas no 8.līdz 11.maijam notiks Raifnicā, Austrijā, „Audi” demostrēs arī vieglsvara „Audi TT” konceptautomobili.

Runa ir par „Audi TT ultra quattro concept”, kas izceļas ar svara un jaudas attiecību. Proti, šī kupeja sver tikai 1111 kilogramus, bet tā četrcilindru 2,0 litru TFSI benzīna turbodzinējs attīsta 310 Zs jaudu.

Tas nozīmē, ka svara/jaudas attiecība konceptautomobilim ir tikai 3,6 kg uz vienu zirgspēku.

Salīdzinājumam jābilst, ka pašreizējam TT saimes visjaudīgākajam modelim „RS plus” šis rādītājs ir 4 kg uz zirgspēku, lai gan tas aprīkots ar pieccilindru 2,5 litru TFSI dzinēju, kas attīsta 360 Zs jaudu. Toties sver virs 300 kg vairāk nekā „TT ultra quattro concept” – 1450 kg.

Savukārt, kā apgalvo „Audi”, dinamiskais sniegums abiem automobiļiem būs faktiski vienāds. „TT RS plus” ar S-Tronic transmisiju no vietas līdz ātrumam 100 km/h ieskrienas 4,1 sekundē, bet „TT ultra quattro concept” to spējot 4,2 sekundēs.

Audi TT ultra quattro Concept_2013 02

Ārēji gan jaunizceptais vieglsvara TT vairāk līdzinās nevis konceptautomobilim, bet kāda tūninga ateljē apstrādātam aktuālajam „TT Coupe” modelim. Taču šoreiz „Audi” mērķis ir bijis skaļi demonstrēt svara diētas iespējas ar Audi Space Frame virsbūvi, kā arī dzinējam, kas šī fitnesa rezultātā kļuvis par 25 kg vieglāks kā standarta 2,0 litru TFSI.

Zinot „Audi” sērijveida modeļos jau plaši uzsākto svara samazināšanas praksi, diezgam droši var prognozēt, ka nākamais TT gan jau būs cieši tuvs „ultra quattro concept”.

Audi TT ultra quattro Concept_2013 03

Birkas: