„Audi” Ženevā atrādīs nikno „Audi S3 Sportback”

Audi S3 Sportback_2014 01

Kā zināms, S sērijas modeļi ir Ingolštates uzņēmuma zvaigžņu plaukts un ražotājs ar S modeli nav apgājis arī jauno „A3 Sportback”. 300 ZS jaudīgs „S3 Sportback” plašai publikai tiks demonstrēts Ženēvas autošovā marta sākumā, taču „Audi” jau atklājis visas galvenās šīs sportiskās modifikācijas detaļas.

Lielā jauda un pamatīgs 380 Nm griezes moments, kas pieejams kolosāli plašā motora apgriezienu diapazonā (no 1800 līdz 5500 agr./min), „S3 Sportback” no 0 līdz 100 km/h spēj paātrināt 5,0 sekundēs (ar sešpakāpju „S tronic” transmisiju). Ražotājs apgalvo, ka jaunais „Audi S3 Sportback” tādējādi piedāvā klasē labāko veiktspēju. Arī tā efektivitāte esot izcila – 2,0 l TFSI dzinējs vidēji uz 100 km spējot apmierināties arī patērējot vien 6,9 litrus degvielas. Nu gan jau ne tādā gadījumā, ja nepārtraukti centīsities izbaudīt dinamiskās iespējas.

Četrcilindru 2,0 litru turbodzinējs esot pamatīgi pārbūvēts. Vienīgais, kas tam kopīgs ar iepriekšējā „S3 Sportback” spēka agregātu, ir 1984 cm3 darba tilpums. Ar manuālo sešpakāpju transmisiju 0-100 km/h tiek sasniegti 5,5 sekundēs.

Auto maksimālais ātrums tiek elektroniski ierobežots pie 250 km/h un mēs tikai varam minēt, kāds tas varētu būt bez elektroniskajiem iemauktiem.

Protams, jaunais „Audi S3 Sportback” ir komplektēts ar quattro pastāvīgo visu riteņu piedziņu. Tam pieejama arī gudra “Drive select” sistēma, kas atkarībā no vadītāja braukšanas menieres pielāgo gāzes pedāļa jūtību, maina stūres iekārtas darbības algoritmu un aktivizē „S Tronic“ transmisijas reakcijas.

Jaunā „S3 Sportback” priekšējā ass ir novietota par 52 mm tālāk uz priekšu kā iepriekšējam modelim. Jaunais 2,0 l TFSI dzinējs ir vairāk kā par pieciem kilogramiem vieglāks un tas ir novietots 12 grādu slīpumā uz aizmuguri. Par papildu maksu pieeejamā īpašā sporta piekare pazemina virsbūves standarta augstumu par 25 mm, bet sportisku gaitu palīdz nodrošināt ne tikai tas, bet arī asu slodzes sadalījums 59/41, kas modelim ar priekšā novietotu motoru ir ļoti labs izsvarojums. „S3 Sportback” ir arī jauna, progresīva stūres sistēma. Dinamisko veiktspēju sasniegt palīdz arī svara samazinājums – auto pašmasa ir 1445 kilogrami – par 70 kilogramiem mazāk kā iepriekšējam modelim.

Jaunā „Audi S3 Sportback” dinamiku izceļ virsbūves dizains. S modeļiem raksturīgais režģis ar sportisku alumīnija izskata apdari. Bamperī un arī sānos atrodas speciālas gaisa ieplūdes atveres. Kā alternatīvu standarta ksenona Plus priekšējiem lukturiem auto var arīkot ar LED priekšējiem lukturiem.

Jaunais modelis tirgū būs pieejams no 2013.gada septembra. Sākuma cena Vācijā no 39 800 EUR.

Birkas: