Autodizainers Peters Šreijers saņem balvu par mūža sasniegumiem

Peter Schreyer - EyesOn Design - Lifetime Achievement Award

Pazīstamais vācu autodizaina speciālists Peters Šreijers, kurš kopš 2006.gada strādā Korejas koncernā „Hyundai-Kia” nupat ASV notiekošajā ikgadējā dizaina izstādē „EyesOn Design” saņēmis prestižo balvu par mūža sasniegumiem dizaina nozarē – Lifetime Design Achievement.

Šreijers balvu saņēma oficiālās ceremonijas laikā, kas notika Detroitas Oftalmoloģijas* institūtā. Piebildīsim, ka „EyesOn Design” ir ar dizainu saistītu pasākumu sērija (tostarp minētā autodizaina izstāde), kuras ietvaros tiek vākti ziedojumi Detroitas Oftalmoloģijas institūtam, jo redze un dizaina uztvere ir nesaraujami saistītas lietas. Savukārt institūts kopīgi ar Henrija Forda slimnīcas Oftalmoloģijas departamenta izglītības un pētniecības organizāciju piešķir minēto balvu.

Šī balva Šreijeru ierindo automobiļu dizaineru sarakstā līdzās tādām leģendām kā Serdžo Pininfarina,

Džezepe “Nučio” Bertone un Džordžeto Džudžāro. Lifetime Design Achievement balva ir īpaša arī ar to, ka žūrijas komisijā tiek iekļauti iepriekšējo gadu balvas ieguvēji.

„Eyes on Design Show”, kas tika iedibināts 1986.gadā ceturtdaļgadsimta laikā no lokālas dizaina izstādes ir kļuvis par vienu no, ja ne pašu nozīmīgāko pasaules autošovu, kas koncentrējas tieši uz automobiļu dizaina atspoguļošanu.

Peters Šreijers, kurš pašreiz ir „Kia Motors Corporation” un „Hyundai Motor Group” galvenais dizainers un dizaina nodaļas prezidents, pēdējos gados iemantojis atzinību, pateicoties revolucionārajām „Kia” dizaina pārvērtībām un „Kia Motors” starptautiskās dizaina stratēģijas ieviešanai. Iepriekš Sreijers strādāja pie “Volkswagen” un “Audi” dizaina. Pēdējos gados Lifetime Design Achievement saņēmuši arī tādi pazīstami dizaineri kā Valters da Silva (Volkswagen Group) 2011.gadā un nereti pretrunīgi vērtētais Kriss Bengls (BMW Group) 2012.gadā, jau pēc bavāriešu kompānijas atstāšanas.

Pasniedzot balvu, Detroitas Oftalmoloģijas institūta direktors Filips Hesburgs sacīja:  “Mēs un visi dizaina nozares pārstāvji esam sajūsmināti un lepni par to, ka šogad balvu par mūža sasniegumiem dizainā saņem Peters. Saņemot šo balvu, viņš pievienojas citiem automašīnu dizaina nozares spīdekļiem.”

*Oftalmoloģija ir medicīnas nozare, kas nodarbojas ar redzes orgāna, plakstiņu un asaru aparāta slimību diagnostiku un ārstēšanu.