Lielos panākumus “Africa Eco Race 2018” gūst mazāk pazīstami braucēji

Africa Race 2018_Seradoni

Āfrikā, populārā Dakar Rally dzimtenē no 31.decembra līdz 14.janvārim aizvadītajā alternatīvajā rallijreidā Africa Eco Race 2018 uzvaru automobiļu konkurencē svinēja mazāk pazīstama franču-beļgu ekipāža Matē Seradoni/Fabians Lurkvī ar pakaļējās piedziņas bagiju “MCM LRC 30”. Arī motociklu konkurencē pie pirmās lielās uzvaras karjerā tika iepriekš par galveno favorītu neuzskatītais itālietis Paolo Čeči ar “KTM” 450 cm³ motociklu. Vienīgi kravas automobiļu atsevišķā konkurencē  uzvaru svinēja nedalīti šo sacensību favorīti – “Iveco” ekipāža slavenā holandieša Žerāra De Roja vadībā.

AutoMedia.lv” jau iepriekš vēstīja, ka motociklu ieskaites galvenais favorīts – rallijreidu veterāns Pals Anderss Ulevalseters no Norvēģijas (KTM), kurš savulaik bija starp Dakar Rally elites grupas braucējiem un divkārt ir uzvarējis rallijreidā Africa Race, jau sacensību sākumdaļā piedzīvoja tehniskas problēmas ar savu motociklu un zaudēja izredzes uz uzvaru.

Ulevalseteru tehniskas likstas vajāja arī turpmākajā rallijreida gaitā un, lai arī viņš bija ātrākais trīs etapos no divpadsmit, priešpēdējā dienā bija spiests no sacensībām izstāties pavisam. Savukārt ar ranga ziņā otro starta numuru izliktais gados jaunākais itālietis

Paolo Čeči uzvarēja piecos etapos un kopvērtējumā otrās vietas ieguvēju apsteidza vairāk nekā par stundu.

Čeči vairākkārt ir startējis arī Dakar Rally un 2010. un 2015.gadā tur ierindojās 14.pozīcijā.

Paolo Čeči šī ir pirmā lielā uzvara vienā no pasaules grūtākajiem rallijreidiem

Paolo Čeči šī ir pirmā lielā uzvara vienā no pasaules grūtākajiem rallijreidiem

Otro vietu izcīnīja portugālis Migels Luijs Anjoss Oliveira (Proto), kurš bija ātrākais trijos etapos, bet trešais palika cits portugālis Ruijs Oliveira, kurš startēja ar “Yamaha” motociklu virs 450 cm³. Piebildīsim, ka abi portugāļi vairāk nekā 30 konkurentu starpā pēc ranga ieņēma tikai 14.un 15.vietu un ir spējuši apsteigt vairāk kā desmit potenciāli spēcīgākus sāncenšus. Vienu uzvaru atsevišķā etapā guva arī itālietis Simone Agazi (Honda), kurš kopvērtējumā ieņēma tikai 15.vietu. Finišu pie slavenā Rozā ezera Senegālas galvaspilsētā Dakarā spēja sasniegt tikai 19 motociklisti.

Fortūna šoreiz nebija Vasiļjeva/Žiļcova sabiedrotā

Fortūna šoreiz nebija Vasiļjeva/Žiļcova sabiedrotā – tikai otrā vieta

Automobiļu konkurencē veikskmīgāki par pērnā gada Africa Race uzvarētājiem ļoti spēcīgo Krievijas ekipāžu Vladimiru Vasiļjevu/Konstantīnu Žiļcovu (Mini/T1) izrādījās internacionālais duets – francūzis Matē Seradoni ar beļģu stūrmani Fabianu Lurkvī (LRC 30 Buggy/T1). Kā vēstīts jau iepriekš Vasiļjevs līderpozīciju zaudēja pēc 8.etapa un atlikušajos četros zaudēto vairs atgūt nespēja, jo konkurenti izrādījās ļoti sīvi pretinieki, kā arī krieviem bija problēmas arī izšķirošajos rallijreida beigu etapos. Trešo vietu automobiļu konkurencē ieņēma frnacūži Paskāls Tomase/Paskāls Laroks (Optimus Buggy/T1), kuri neguva uzvaru nevienā no atsevišķiem etapiem.

Vasiļjevs/Žiļcovs bija ātrākiem sešos no 12 etapiem, savukārt uzvarētāji kopvērtējumā guva tikai četras uzvaras.

Pa vienai uzvarai rallijreida beigu daļā, kad, iespējams, Seradoni un Vasiļjeva ekipāžu duelī zināmu lomu jau spēlēja pirmo pārsvars un taktika, guva vēl divas ekipāžas. Desmitajā etapā ātrākie bija Dominiks Laurē/Kristofs Krespo (Optimus Buggy/T1), bet 11.etapā uzvarēja Žuljēns Gomežs/Fransuā Borsoto (Optimus Byggy/T1).

Seradoni un Lurkvī svin pirmo lielo kopīgo uzvaru

Seradoni un Lurkvī svin pirmo lielo kopīgo uzvaru

Vērtējot atsevišķi kravas automobiļus, neapstrīdami labākā bija divkārtējā Dakar Rally uzvarētāja Žerāra De Roja (Iveco/T4) ekipāža, kas savas klases konkurencē bija ātrākie vienpadsmit reizes, vairākkārt iebraucot līderu trijniekā visu automobiļu konkurencē. Vienīgi 10.etapā De Roju apsteidza tautieša Johanesa Van der Lāra (DAF/T4) pilotētā komanda.

Žerārs De Rojs bija vienkārši neapturams

Žerārs De Rojs bija vienkārši neapturams

Lielāko rallijreida laiku 16.pozīcijā esošā Lietuvas ekipāža Gints Petrus/Povils Valaitis (Dessert Warrior/T1) finišā atkrita uz 21.vietu, bet Latvijas komandas “RE Autoclub” tehnisko servisu baudošā Krievijas ekipāža Aleksejs Titovs/Andrejs Rusovs (Ford/T2) izstājās grūtajā priekšpēdējā etapā, kas liktenīgs kļuva vairāk nekā pusei no visiem braucējiem, kas izstājās visa rallijreida laikā.

Zināms pārsteigums ir viss motoklases pjedestāls

Zināms pārsteigums ir viss motoklases pjedestāls

T2 grupas automobiļu konkurencē, kur startēja arī “RE Autoclub” atbalstītie krievi, uzvarēja Polijas ekipāža Roberts Šustkovskis/Alberts Griščuks (Ford/T2), kuri kopvērtējumā palika 29.pozīcijā, starp finišu sasniegušajām 39 vieglo un kravas mašīnu ekipāžām.

Africa Eco Race 2018 kopvērtējums

Moto

1.Paolo Čeči (KTM) – 47:21;53

2. Migels Anjoss Oliveira (Yamaha) +1:26;20

3. Ruijs Olivera (Yamaha) +6:43;27

4. Felikss Jensens (KTM) +8:33;27

5.Džonatans Blekberns (KTM) +8:43;06

Auto

1.Seradoni/Lurkvī (LRC buggy/T1) – 40:18;50

2.Vasiļjevs/Žiļcovs (Mini/T1) + 1:07;31

3.Tomase/Laroks (Optimus/T1) +4:10;40

4.Žerāra De Roja ekipāža (Iveco/T4) +4:42;03

5.Remī Vautjērs/Žans Brusī (Optimus/T1) +6:11;53

21. Petrus/Valaitis (Dessert Warrior/T1) +27:03;28