“AutoMedia Latvia” reportāža: Itālijas vēstnieks Latvijā svinīgi atklāj Maserati Rīga un jauno krosoveru “Grecale”

1-Maserati Grecale prezentacija

Aizvadītajā nedēļā Rīgā, Krasta ielā 42 svinīgi tika atklāta itāliešu premium automobiļu zīmola „Maserati” mājvieta – Maserati Rīga. Vienlaikus tika prezentēts zīmola svaigākais jaunums – krosovers „Maserati Grecale”. Jauno modeli prezentēja Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti.

„Esam pamanījuši, ka arvien straujāk paplašinoties automašīnu tirgum, autovadītāji biežāk izvēlas itāļu auto zīmolus, kas spēj sniegt neaizmirstamas sajūtas. Ar jauno „Grecale” krosoveru var braukt jebkurā laikā, uz jebkuru vietu un ar jebkādu mērķi. Esam pagodināti, ka „Maserati” salonu atklāšanu un „Grecale” prezentāciju ar savu klātbūtni pagodināja Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti kungs,” – sacīja Maserati Rīga pārdošanas vadītājs Uvis Braunfelds.

No kreisās Itālisjas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti un Maserati Rīga pārdošanas vadītājs Uvis Braunfelds

No kreisās Itālijas vēstnieks Latvijā Alessandro Monti un Maserati Rīga pārdošanas vadītājs Uvis Braunfelds

„Maserati Grecale” ir jauns hibrīda tipa krosovers ar raksturīgo itāliešu zīmola stilu, ko izteic drosmīgs avangards, aizrautība, inovācijas un klasiska dizaina sintēze.  „Grecalenoteikti atsvaidzinās piedāvājumu mazo luksusa klases krosoveru segmentā.

Greznība un tehnoloģijas

Fani noteikti atceras „Levante” modeli, kas bijā pirmā „Maserati” iesaistīšanāss krosoveru segmentā. Tāpat kā „Levante”, arī jaunais „Grecale” ir pieejams GT, Modena un jaudīgā Trofeo versijā. GT un Modena pakotne ir pieejama ar 2,0 litru Myld Hybrid dzinēju kas attīsta attiecīgi 300 un 330 Zs lielu jaudu. Savukārt Trofeo versijā tiek piedāvāts 3,0 litri V6 Neptuno dzinējs ar 530 Zs lielu jaudu. Drīzumā būs pieejama arī pilnībā elektriskajā versija ar nosaukumu Folgore.

„Inženieri, kuri ir izstrādājuši „Grecale”, par prioritāti ir izvirzījuši uz tehnoloģijām balstītu braukšanas pieredzi,

kas saskan ar grezno ādu, oglekļa šķiedrām un citiem augstākās klases materiāliem, kas izmantoti salona izveidē,” jauno modeli raksturo Uvis Braunfelds.

8-Maserati Grecale prezentacija

Divi lieli skārienjutīgie ekrāni veido informācijas, izklaides sistēmas un klimata vadības centrālo daļu, savukārt mehāniskās pārnesumu pārslēgšanas pogas sadala 12,3 collu ekrānu augšpusē un 8,8 collu ekrānu apakšpusē. Izmantojot Maserati Intelligent Assistant (MIA), kas ir pielāgots lietošanai ar Android auto un Apple car play, var piekļūt plašam vadības ierīču klāstam uz lielā 12,3 collu ekrāna, tostarp navigācijas, multivides, braukšanas režīmu, automašīnas iestatījumu, lietotņu un citu funkciju klāstam.

Saglabā klasiskas dizaina vērtības

„Grecale” priekšpuse izceļas ar zemu un izteiksmīgu radiatora režģi, ko grezno ikoniskais Trejžuburis. Auto profilā ir skaidri saskatāms kontrasts starp līniju tīrību un tehniskajām detaļām, bet katra nozīmīgākā detaļa ir papildināta ar oglekļa šķiedras elementiem. Novatoriskais šeit savijas ar klasisko „Maserati” zīmola stilu, kas kopš modeļa MC20 uzmirdz visos jaunajos „Maseratimodeļos.

12-Maserati Grecale prezentacija

Aizmugures lukturu bumeranga formu iedvesmojis Giorgetto Giugiaro izstrādātais 3200 GT modeļa dizains. Šāda optika padara „Grecale” līdzīgu sporta kupejām. Salonā centrālā dizaina un tehnoloģiju figūra – tradicionālais „Maserati” instrumentu panelis pirmo reizi ražotāja vēsturē ir pilnībā digitāls, padarot automobili par inovatīvu asistentu, ko var vadīt ar balsi.

Plašs salons un tehnoloģiju birums

Salonā ir izvietoti augstvērtīgas ādas apdares apsildāmie sēdekļi ar Trejžubura apdruku uz galvas balsta un lieliski piegulošu atzveltni. Jāpiebilst, ka neskatoties uz kompaktiem ārējiem izmēriem, negaidīti ietilpīga ir vieta arī otrajā sēdekļu rindā.

17-Maserati Grecale prezentacija

„Grecale” piedāvā 5 braukšanas režīmus – Comfort, GT, Sport, Corsa (tikai Trofeo) un Off-Road.  Katram no tiem ir savas īpatnības, kas var mainīt automobiļa sajūtas un pilnībā atraisīt tā potenciālu.

No 11.augusta „Maserati Grecale ir apskatāms un iegādājams Maserati Rīga salonā Krasta ielā 42, Rīgā. Pirmos „Grecale” automobiļus var pasūtīt jau tagad. Pasūtījuma izpildes ilgums ir līdz 6 mēnešiem, kas ir ļoti īss salīdzinājumā ar citu automobiļu ražotāju pašreizējām iespējām. „Grecale” cenas ir sākot no 83 890 eiro, kas ir ļoti konkurētspējīgi līdzvērtīgu Premium krosoveru konkurencē.

Birkas: