„AutoMedia.lv” piedalās „Peugeot Eco Cup” braucienā uz Ženēvas autošovu

Peugeot Ecocup 2013

Latvijas un Igaunijas profesionālo auto žurnālistu četras komandas (2 dalībnieki katrā) ar „Peugeot 508 e-Hdi” automobiļiem 3.martā dosies ceļā uz autorūpniecības galveno notikumu – Ženēvas auto izstādi, savstarpēji sacenšoties eko braukšanā.

Latviju braucienā pārstāvēs Ojārs Vētra (AutoMedia.lv), Ivo Goldmanis (Whatcar?.lv), Guntars Pulss (Latvijas avīze) un Ilmārs Līkums (Top Gear Latvija), kuri sacentīsies gan savā starpā, gan ar 4 Igaunijas auto kolēģiem. Pasākumu organizē „Peugeot Baltic”.

Sacenšoties ekonomiskā braukšanā, dalībnieki šķērsos Latviju, Lietuvu, Poliju, Vāciju un Šveici, tikai vienā virzienā veicot ap 2610 km.

„Peugeot Eco Cup” dalībnieku rīcībā nodoti vienādi vidējās klases auto „Peugeot 508 SW” universāļi, kas komplektēti ar 1.6 litru e-HDi dīzeļa dzinēju ar Stop&Start sistēmu, 114 Zs jaudu un 270 Nm maksimālo griezes momentu. Šī dzinēja vidējais kombinētais degvielas patēriņš pēc izgatavotāja datiem ir tikai 4,0 l/ 100km, un CO2 izmeši tikai 105 g/ km.

„Automobiļus žurnālistiem nodosim ar pilnu degvielas tvertni, odometra rādījumu nulle, kā arī papildus tiks piešķirta degvielas karte. No Rīgas līdz Ženēvai tiks noskaidrota vistaupīgākā no četrām ekipāžam. Mājupceļā no Ženēvas eko brauciena noteikumi vairs nebūs jāievēro, ar mērķi šīs pašas akcijas ietvaros noskaidrot, cik ļoti degvielas patēriņš ir atkarīgs no braukšanas stila,” sacīja ekonomiskas braukšanas sacensību organizatore, „Peugeot Baltic” mārketinga vadītāja Kerli Maro.

Līdzīgas „Peugeot Eco Cup” aktivitātes Eiropā ir jau ierasta parādība, bet Baltijas valstu žurnālisti iesaistīti tiek pirmo reizi. Kerli Maro atklāja, ka labākā komanda tiks apbalvota ar vērtīgu balvu, kas ir „Peugeot” sportiskais velosipēds katram komandas dalībniekam.

Nonākot katrā no iepriekš norunātajām starpposmu pieturvietām, katra komanda saglabās sava automobiļa nobraukuma rādītājus. Sacensību gaitai var sekot un dzīvot līdzi Facebook Peugeot Latvijas lapā www.facebook.com/PeugeotLatvia un Peugeot Eco Cup mājas lapā www.peugeot.lv/ecocup.

Birkas: