AutoMedia.lv reportāža no „Paris Mondial de L’Automobile”

Paris Mondial de L’Automobile_Aldis Bite

Parīzes starptautiskais motoršovs ir viena no pasaulē lielākajām automobiļu izstādēm, kas notiek reizi divos gados rudenī (nepāra gados rudens auto izstāde notiek Frankfurtē pie Mainas). Paviljonos ar kopējo platību vairāk nekā 100 tūkstoš m³ tika izstādīti gandrīz 300 automobiļi. Starp tiem vairāk nekā simts piedzīvoja pirmizrādes.

Organizatori lēsa, ka vien trijās preses dienās

izstādi apmeklēja vairāk nekā 13 tūkstoši žurnālisti (starp viņiem arī „AutoMedia.lv” pārstāvis) no 103 pasaules valstīm,

bet kopumā tika prognozēts, ka šovu apmeklēs aptuveni miljons cilvēki. Šobrīd īsi iepazīstinām ar mūsuprāt galvenajiem izstādes jaunumiem un piedāvājam nelielu fotoreportāžu.

„AutoMedia.lv” vēlas atzīmēt virkni interesantākos jaunumus, kas agrāk vai vēlāk sasniegs arī Latviju. Starp tiem „Fiat Panda 4×4”, jo martā Ženēvā debitējušajam trešās paaudzes modelim tagad ir arī pilnpiedziņa. Intriģējošā mazauto „Opel Adam” cena sāksies no tikai 11 000 Euro un kā „Adam” galveno konkurentu min Eiropā veiksmīgo „Fiat 500”. Tikmēr „Fiat” paspārnē ir radies „Mini Countryman” tiešs pretinieks  –  pilsētas krosovers „Fiat 500L”. „Ford” stendā  apmeklētājus priecēja vesela jaunumu rinda – jauns „Ford Mondeo”, agrāk nepazīts pilsētas krosovers „Ford EcoSport” un jaunās paaudzes „Tourneo Connect” – „bulku vāģis”, kam būs gods nokļūt par Ņujorkas taksometru. Pie „Honda” apmeklētāji varēja aplūkot iecienītā krosovera „CR-V” jauno ceturtās paaudzes auto (drīz lasiet plašāk, jo „AutoMedia.lv” šo auto jau ir izmēģinājis). „Hyundai” atrādīja pilnīgi jaunu ne mazāk populārā krosovera „Santa Fe” versiju un jauniešo auto „Veloster Turbo”. Francijas pirmizrādi piedzīvoja pikaps „Isuzu-D-MAX”, kas iepriekš jau ticis demonstrēts arī Baltijas žurnālistiem.

Savukārt „Kia” stendā bija aplūkojams simpātisks kompaktais minivens „Kia Carens” pavisam jaunā veidolā. Praktisku ļaužu lielu ievērību izpelnījās arī jaunā „Mazda 6”, kam Parīzē debitēja universāla versija. „Peugeot” stendā bija aplūkojama jaunā 208. modeļa GTI modifikācija, kā arī Austrumeiropai un Tuvajiem Austrumiem īpaši būvētais sedans„Peugeot 301”. Viens no centrālajiem objektiem pašmāju izstādē neapšaubāmi bija franču „Renault Clio IV”. Kā pretsvars „Volkswagen” stendā dižojās viens no vispopulārākajiem auto pasaules jaunumiem – septītās paaudzes „VW Golf”. Taču jaunumiem bagāts stends bija arī „Volkswagen Group” Spānijas atzaram „Seat” – jauns „Seat Leon” un jauns „Seat Toledo”. Turpat blakām čehu „Škoda” demonstrēja „Toledo” līdzinieku „Škoda Rapid”, kas cenas un praktiskuma dēļ piesaistīja  lielu interesentu auditoriju. „Toyota” stenda galvenie ierindas jaunumi bija jaunās paaudzes  „Auris”- kā hečbeks, tā arī universāls. “Chevrolet” Korejas atzars rādīja krosoveru ‘Trax”, kam līdzinieks “Opel Mokka” debitēja jau pavasarī.

Starp izstādes naglām „premium” automobiļu grupā noteikti atzīmējams jaunais „Range Rover”, kas pulcēja pat vairāk interesentus, nekā modernais superkārs „McLaren 12C Spider” un „Lamborghini” svaigākais modelis. „Jaguar” centrālais jaunums bija sporta kupeja  „F-Type”, bet „Mercedes Benz” beidzot atrādīja jaunu „A- class”. Starp interesantiem jaunumiem „biezajā galā” jāmin arī kupeja- krosovers „Mini Paceman”, „Audi” jaunumi „S3” un A3 Sportback”, kā arī viens no pēdējā laika aizraujošākajiem ielas sporta auto „Nissan 370Z” jaunā veidolā. Uz citu jaunumu fona diemžēl pabāla bija „Volvo V40 Cross Country” prezentācija, lai gan auto šķiet interesants.

Ne mazums uzmanības, protams, bija veltīts arī automobiļiem ar alternatīvu enerģiju un konceptiem. Neviens apmeklētājs šķiet nespēja vienaldzīgi paiet garām kārtējam „Peugeot” superkāra konceptam „Onyx”. Skaistuma un jaudas sinerģijai šī auto līnijās bija īpašs magnētisms. Taču atzīmēsim arī „Nissan Pivo3”, „Peugeot 2008” krosovera konceptu, kas tuvākajā laikā kļūs par sērijveida modeli, korejiešu konceptu „SsangYong XIV” un japāņu „Suzuki” konceptu „Inconnu”. „Lexus” stendā apmeklētāju uzmanību saistīja konceptauto „LF-CC”. Par visu sīkāk „AutoMedia.lv” turpmākajās publikācijās!