Beļģu trase apsūdz „Infiniti” nosaukuma zādzībā

Eau_rouge_2

Leģendārās F1 trases „Spa-Francorchamps” vadība uzskata, ka japāņu zīmolam „Infiniti” nav tiesību patvaļīgi izmantot sava modeļa apzīmējumā nosaukumu „Eau Rouge”.

Atgādināsim, ka tulkojumā no franču valodas tas nozīmē „sarkanais ūdens”. Tā saucas upīte Ardenu kalnos, kas tek gar Spa trasi. Un tās vārdā ir nosaukts trases slavenais līkums (apakšējā attēlā), kas tiek uzskatīts par vienu no sarežģītākajiem šobrīd aktīvā lietošanā esošo F1 trašu elementiem.

Pavasarī Detroitas autoizstādē kompānijas „Nissan” premiālais zīmols „Infiniti” prezentēja sedana Q50 speciālo modifikāciju, kuras izveidē bija piedalījies divkārtējais F1 pasaules čempions Sebastjans Fetels, kura panākumu pūrā cita starpā ir arī divas uzvaras Spa trasē. Koncepts bija nosaukts par „Q50 Eau Rouge”.

Pagaidām gan tas nav nonācis līdz sērijveida ražošanai…

Kā vēsta ziņu aģentūra „Bloomberg”, aprīlī Valonijas provinces pašvaldībai piederošā trase ES autortiesību aģentūrā oficiāli piereģistrēja zīmolu „Eau Rouge”. Bet mēnesi vēlāk tiesības uz šādu zīmolu ASV un Japānā piereģistrēja arī „Nissan”.

Eau_rouge_1

„Tas nepārprotami izskatās tā, ka viņi grib piesavināties mūsu trasei piederošu nosaukumu. Tas neatbilst godīgas spēles noteikumiem,” paziņojis Spa trases vadītājs Pjērs Alens Tibo. Viņš informēja, ka autodroms oficiāli apstrīdēs „Nissan” autortiesību pieteikumus.

Birkas: