„BMW 3.Series” godalgotākais modelis, bet arī citiem balvu netrūkst

Golden Steering Wheels 2012

Mūsu tirgū mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā aktīvāko autoražotāju pārstāvji izmanto nupat notikušo prestižo „Golden Steering Wheel” balvu pasniegšanu, lai akcentētu kompāniju kopīgos panākumus konkursā „Zelta Stūre”, kā arī lai pievērstu sabiedrības uzmanību arī citām savu spēkratu publiskām atzinībām.

Kā jau ziņots, konkursā „Golden Steering Wheel” jeb „Zelta Stūre”, ko 7.novembrī tradicionāli piešķīra žurnāli “Auto Bild” un “Bild am Sonntag”, starp vidējās un augstākās klases automobiļiem (Midle&Upper Class) tika izcelts „BMW 3.Series”. „BMW” 3.sērijai šī ir jau piektā šāda balva modeļa sešu paaudžu vēsturē. Neviens cits modelis šo godalgu nav saņēmis biežāk kā „BMW” 3.sērija, kas iepriekš to ieguva arī 1978., 1991., 1994. un 1998. gadā. BMW šogad tika pasniegta arī “Zelta stūres” reklāmas balva (“Golden Advertising Steering Wheel”) par patlaban izvērsto „BMW xDrive” mārketinga kampaņu.

Savukārt cits premium ražotājs „Audi” balvu „Zelta Stūre 2012” ar modeli „Audi A3” ieguva kompaktklasē. Tā kļuva jau par 22. „Zelta Stūre” balvu kompānijas vēsturē. „Audi AG” ziņo, ka „Audi” modeļi šogad ieguvuši arī citas atzinības. Tā 11.oktobrī virkne „Audi” modeļi – A1, A4, A5, A8, Q3 un Q5 – saņēmuši augstāko piecu zvaigžņu atzīmi par pretaizdzīšanas sistēmām „2012.gada Britu automobiļu drošības balvas” vērtējumā, bet 16.oktobrī žurnāla „Autobild Klassik” lasītāji izraudzījušies divus „Audi” modeļus kā labākos „Nākotnes klasikas” kategorijā. „Audi A1” uzvarējis mazo un kompakto automobiļu segmentā, bet „Audi Q3” SUV automobiļu grupā. Savukārt 20.oktobrī ASV ietekmīgāko autonozares žurnālistu un labāko autosportistu aptaujā „Audi A4 Allroad” atzīts par labāko „Gada aktīvā dzīvesveida automobili” luksus šosejas auto kategorijā. Vēl 31.oktobrī jaunais „Audi A3” ieguvis „Vācijas Dizaina balvu 2013”, kā arī „Audi A1” un „Audi A5” ieguvuši „JD Power de Mexico” balvu par klientu apmierinātību ar produkta kvalitāti un „Audi” apkalpošanu.

Arī „Zelta Stūre 2012” ieguvēja „Small Cars” grupā „Renault Clio” ražotājs šo panākumu izmanto, lai uzsvērtu, ka „Renault” ir desmitkārtējs balvas „Zelta Stūre” ieguvējs. Iepriekšējie modeļi, kas izcīnījuši šo trofeju, ir „Renault Fuego Coupe” (1980.gadā), kompaktais „Renault 9” (1981.gads), „Renault 25” universāls (1984.gads), „Renault Clio” (1990.gads), otrās, trešās un ceturtās paaudzes „Renault Espace” (1991., 1997. un 2002.gads), kompaktais „Renault 19” (1992.gads) un minivens „Renault Scénic” (2009.gads). Piebilstams, ka jaunais „Clio” nesen notikušā Parīzes autošova laikā saņēma „RTL/Auto Plus” balvu kā „Labākā sērijveida ražošanas automašīna”.

Kategorijā „Vans” jeb minivenu grupā uzvarējušā „Opel Zafira Tourer” ražotājs atgādina, ka arī abi „Zafira” iepriekšējo paaudžu automobiļi 1999. un 2005.gadā ieguva šo prestižo balvu, bet 2010.gadā to saņēma mazākais „Opel” minivens „Meriva”. Kopumā šā gada „Zelta Stūre” balva esot jau piecpadsmitā „Opel” iegūtā godalga konkursa 37 gadu vēsturē.

“AutoMedia.lv” piebilst, ka lai arī konkursam ”Golden Steering Wheel” novērojama mazliet vāciska “piegarša”, taču ar balvām kopumā var lepoties daudzi autoražotāji. Piemēram, pārskatot tikai trīs pēdējo gadu laureātus, atradām arī jau piecus “Mercedes”  automobiļus-laureātus.