„BMW” atklāj jaunos „M5” un „M6”

Bmw_M

Abi „BMW” saimes sportiskākie modeļi piedzīvojuši vieglu kosmētisku atjaunināšanu.

Nudien rūpīgi jāieskatās, lai sapratu, kas tad jaunajos „M5” un „M6” ir jauns. No priekšas tie kļuvuši līdzīgāki. Abi ieguvuši nedaudz atšķirīgas radiatora restes ar robustākiem vertikāliem spraišļiem un dizainiski modificētus ksenona starmešus. Mazliet izmainīta arī aizmugurējo lukturu optika, bet citu pamanāmu inovāciju aizmugures daļā nav. Arī interjeru skārusi vieglas atsvaidzināšanas vēsma – uzstādīts mazāka diametra stūres rats, ierīkots jauns nodalījums zem centrālā elkoņu balsta, kā arī nedaudz pilnveidota multimediju centra vadības sistēma „iDrive”.

Tāpat kā līdz šim bavāriešu atlēti standarta komplektācijā būs aprīkoti ar 4,4 litru V8 turbomotoru, kas attīsta 560 ZS un 680 Nm, robotizētu dubulta sajūga pārnesumkārbu un aizmugurējās ass aktīvo diferanciāli.

Ražotājs uzsver, ka abiem modeļiem būs pieejams sportisku pilnveidojumu komplekts „Competition Package”. Izmainot motora vadības bloka algoritmu, par 15 ZS tiks palielināta jauda. Bez tam papildaprīkojuma paketē ietilpst arī oglekļa-keramiskās bremzes, par 10 mm pazemināts klīrenss un stingrāka balstiekārta, oriģināla dizaina 20-collīgi vieglmetāla diski un melni hromēti izpūtēja „stobri”.Visu šo uzlabojumu rezultātā automobilis no nulles līdz simtam paātrināsies par 0,1 sekundi ātrāk nekā standarta versija.

Bet paātrinājumā līdz 200 km/h ieguvums būs jau 0,2 sekundes. Vai nav iespaidīgi!?!

Pārdošanā atjauninātie „BMW M5” un „M6” nonāks tuvāk gada nogalei. Zināms, ka „M5” cena sāksies aiz 103 000 eiro robežas.

Birkas: