„BMW” mazulim veikts delikāts meikaps

BMW_1_1

Bavārijas autoražotājs atklājis „feisliftēto” 1. sēriju. Kā jau bija sagaidāms, tā saucamā pusmūža modernizācija ienesusi grūti pamanāmas izmaiņas.

Ja rūpīgi ieskatās (ļoti rūpīgi!), var pamanīt, ka automobilim ir viegli modificēti lukturi, buferi un atšķirīgas radiatora restes. Turklāt tagad „BMW” 1. sērijas hečbeka aprīkojumā – par papildu samaksu – pieejami diožu starmeši.

BMW_1_2

Pārējās izmaiņas ir meklējamas zem auto motora pārsega. Bavāriešu 1. sērijai par bāzes dzinēju tagad kalpos jaunās paaudzes 1,5 l trīscilindru agregāts, kas attīsta 109 ZS un 180 Nm, un ļauj automobilim no vietas līdz 100 km/h paātrināties 10,9 sekundēs. Kā liecina ražotāja publicētie tehniskie dati, tā vidējais degvielas patēriņš ir 5,4 l/100 km.

Ekonomiskāks padarīts arī 1,6 l/116 ZS dīzeļdzinējs –

tas tagad tērē vairs tikai 3,4 l/100 km.

Kopumā dzinēju paletē ietilpst deviņi dažāda „kalibra” spēka agregāti. Ar tiem bāzes komplektā paredzēta sešpakāpju mehāniskā pārnesumkārba, bet kā komfortabla alternatīva tiek piedāvāts astoņpakāpju automāts.

BMW_1_3

Nedaudz pilnveidota arī sportiskā versija „BMW M135i”. Pateicoties veiktajiem uzlabojumiem, dzinēja jauda palielināta par 6 ZS (326 ZS), kas ļāvis par 0,2 sekundēm uzlabot auto paātrinājumu – tas tagad no nulles līdz simtam ieskrienas 4,7 sekundēs.

Birkas: