„BMW” un „Toyota” kopīgi izstrādā sporta auto šasiju

bmw-i8-rendering-628

Bavārieši ar japāņiem ar pilnu sparu ķērušies pie kopīgas platformas izstrādes. Vēlāk uz tās tiks veidoti abu kompāniju sporta automobiļu modeļi.

„Mēs esam vienojušies par kopīgu sporta automobiļu arhitektūru,” vācu avīzei „Frankfurter Allgemeine Zeitung” atzinies „BMW” attīstības nodaļas vaditājs Herberts Diss. „Taču šajā sakarā es gribu uzsvērt, ka rezultātā tiks izveidoti divi atšķirīgi auto, un katrs no tiem atbildīs sava zīmola ideoloģijai.”

Atgādināsim, ka formālo vienošanos par sadarbību „BMW” un „Toyota” parakstīja pagājušā gada janvārī. Bez kopīgas sporta auto platformas, abu kompāniju speciālisti apvienos spēkus arī degvielas šūnu tehnoloģijas attīstīšanai un jauna veida akumulatoru izstrādei.

Kā liecina neoficiāla informācija, uz topošās kopīgās sporta auto šasijas „BMW” varētu radīt rodsteru „Z5”, bet „Toyota” – atgriezt dzīvē kupeju „Supra”. Nav izslēgts, ka pirmais koncepts tiks parādīts jau pēc pāris nedēļām Detroitas autosalonā, bet sērijveida modelis plānots gatavs 2017. gadā. Savukārt kā nākamais sadarbības solis varētu būt superkāra „Lexus LFA” pēcteča kopīga izstrāde…

Birkas: ,