„Buick” kļūs par vācieti

Buick_regal

Koncerns „General Motors” gatavojas pārcelt vismaz daļu „Buick” markas automobiļu montāžu uz „Opel” rūpnīcu Riselsheimā (Vācijā).

Kā vēsta populārais industrijas medijs „Automotive News”, atsaucoties uz informācijas avotiem kompānijas iekšienē, vēl pilnībā nav izlemts, kuri „Buick” modeļi iegūs vācu „pilsonību”. Taču pilnīgi drošs pretendents ir „Buick Regal”, kas patiesībā ir „Opel Insignia” dubultnieks.

Lēmumu par „Buick” adreses maiņu „GM” pārstāvji skaidro ar vēlmi vienmērīgāk noslogot savas ražošanas jaudas un optimizēt tehnoloģiskos procesus.

Vācijā izgatavotie „Buick” markas automobiļi tiks eksportēti uz ASV un Ķīnu.

Kas attiecas uz pēdējo, tad interesanti, ka šajā tirgū amerikāņu zīmola automobiļi ir ievērojami populārāki nekā „Opel”. Piemēram, pērn Ķīnā pārdoti 810 tūkstoši jau pieminēto „Regal”, bet tikai 4,3 tūkstoši „Insignia”. Tā rezultātā „GM” nolēmuši ar 2015. gada janvāri pārtraukt „Opel” eksportu uz Ķīnu.

Lai Vācijā sakārtotu „Buick” izlaidi paredzēts ieguldīt aptuveni 245 miljonus eiro. Tas ir nieks salīdzinājumā ar plānotajām investīcijām „Opel” attīstībā – nākamajos trijos gados jaunu modeļu un spēka agregātu izstrādei tiks izlietoti četri miljardi eiro.