„Cadillac” iegūs „Corvette” superdzinēju

cadillac-ats-coupe_1

Jaunās paaudzes kupejas „ATS” parādīšanās „Cadillac” stendā Detroitas autoizstādē tradicionāli ierosināja jautājumus par šīs modeļa saimes sportiskajām versijām.

Atgādināsim, ka tādas tradicionāli tiek apzīmētas, pievienojot modeļa nosaukumam paplašinājumu „V”.

Kā liecina ražotāja informācija, jaudīgās versijas tiks laistas tirgū pakāpeniski. Jau šogad paredzēts „ATS” sedanu aprīkot ar 3,6 l V6 dzinēju ar turbīnu, kas attīstīs līdz 430 ZS jaudu. Tādējādi tas kļūs par „BMW M3” tiešo konkurentu. Turklāt „Cadillac” pārstāvji apgalvo viņu lolojums būs ievērojami vieglāks. Šā brīža „bilde” ir sekojoša: jaunās paaudzes „BMW M3” pašmasa ir 1560 kg, bet „ATS” ar divlitru dzinēju sver 1530 kg. Sportistam gan būs smagāks motors, taču nav ne mazāko šaubu, ka

amerikāņu tūninga „speci” tam daļu standarta detaļu nomainīs pret vieglmetāla izstrādājumiem.

Savukārt 2017. gadā, kā noskaidrojis populārais žurnāls „Motor Trend”, klajā nāks vēl jaudīgāka „ATS-V” sedana un kupejas modifikācija. Automobiļu aprīkojumā nonāks „GM” izstrādātais 4,5 l V8 „twin-turbo” dzinējs ar 600 ZS, kas izgatavots superautomobilim „Chevrolet Corvette Z06”. Tas nupat Detroitas autoizstādē pirmo reizi tika parādīts plašākai publikai.