„Caterham” vēl plašāk sadarbosies ar „Renault”

Renault-Alpine-A110-50-10

Sākotnēji tika vēstīts, ka „Caterham Cars” speciālisti palīdzēs „Renault” sportiskās kupejas „Alpine” izstrādē, par ko iegūs tiesības zināmu daudzumu automobiļu tirgot ar savu zīmolu.

Taču nupat Malaizijas investoriem piederošā britu uzņēmuma boss Tonijs Fernandess ziņu aģentūrai „Reuters” atklājis, ka sadarbībā ar „Renault” panākta jauna vienošanās. Tā paredz, ka franču kompānija atļaus izmantot savu B platformu, uz kuras „Caterham” saviem spēkiem darinās kompaktu (visdrīzāk jau – mazās klases) hečbeku un krosoveru.

Automašīnu izgatavošanu iecerēts organizēt divos etapos.

Pamatkomponentu komplekts tiks sagatavots „Renault” rūpnīcā Francijā, bet pēc tam to nosūtīs uz austrumiem – pagaidām vēl nav īstas skaidrības, tieši uz kurieni –, kur norisināsies spēkratu montāža. „Caterham” savus automobiļus (vismaz sākotnēji) plāno pārdot tur pat Āzijas reģiona valstu tirgū.

Kas attiecas uz „Alpine”, tad kupejai ar „Caterham” zīmolu būs aptuveni 70% „Renault” detaļu, taču briti sola to aprīkot ar savu dzinēju. Angļu prese min, ka tas varētu būt „Caterham” ražots 1,6 litru četrcilindru turbomotors. Taču ražotājs šo informāciju pagaidām nav apstiprinājis.

Birkas: ,