„Chevrolet” izstumj uz skatuves bezpilota auto

Chevrolet_bpa_1

Pašlaik Šanhajā notiekošajā starptautiskajā spēkratu šovā kompānija „Chevrolet” prezentējusi futūristisku elektriskās piedziņas konceptu ar mistisku modeļa apzīmējumu „FNR”.

Ražotāja pārstāvji uzsver, ka koncepts paredzēts kā nākotnes bezpilota pārvietošanās līdzeklis jauniešiem.

Chevrolet_bpa_4

To, ka transporta joma pakāpeniski un neapturami virzās uz gaišo nākotni, kur infantilos cilvēciņus vizinās pašgājēji-braucamrīki, jau esam pieņēmuši kā neizbēgamu realitāti. Taču šajā kontekstā nav skaidrs, kādēļ „Chevrolet” dizaineri ir izgatavojuši šādu ķēmīgu, sportiski zemu un līdz ar to ne visai komfortablu automobili.

Laikmetā, kad ļaužu transportēšanas līdzekļi kā vilciena vagoni rāmi un nesteidzīgi viens aiz otra slīdēs pa ielām un ceļiem – apdzīšanas, protams, drošības labad būs izslēgtas –,

auto izskatam vairs nebūs nozīmes.

Proti, šāda „FNR” agresīvajam purnam atpakaļskata spoguļos neviens vienkārši nepievērsīs uzmanību.

Chevrolet_bpa_3

Un tad, ja būs iespēja vairs nesekot satiksmes norisēm, jūs brauciena laikā varēsiet pievērsties kam lietderīgākam – izglītībai, literatūrai, audiovizuālajām izklaidēm. Lai arī ko jūs izvēlētos, to būs ērtāk baudīt, atguļoties mīkstā, ergonomiski pareizi veidotā zvilnī, kurā jūs turklāt varat iesēsties, iepriekš nesaritinoties embrija pozā un nenosmērējot pret sliekšņiem bikses. Un, vai zināt, tādu komfortu nevar piedāvāt ne „Peugeot RCZ”, ne „Audi TT”. Toties „Maybach” var.

Chevrolet_bpa_2

Arī „Chevrolet” būtībā nav nepieciešams izgudrot jaunu divriteni – dizaineri būtu varējuši par relatīvi komfortablu pašgājēju pārbūvēt, piemēram, „Orlando”. Vienīgā problēma, ka izstādē tas nu nekādi nespētu piesaistīt ķīniešu jauniešu uzmanību…

Birkas: