„Chevrolet Spark EV” – pagaidām lētākais elektromobilis

Chevrolet Spark EV

Gatavojoties laist tirgū „Chevrolet Spark EV”, koncerns „General Motors” atklājis mazā elektromobiļa cenas. Izrādās tas būs šobrīd lētākais sērijveida elektromobilis pasaulē.

„Chevrolet Spark EV” pārdošana ASV startēs 15. jūnijā. Zināms, ka mazais elektrohečbeks ar 130 ZS dzinēju Kalifornijā un Oregonā, kur tas tirdzniecībā nonāks visupirms, bāzes komplektācijā maksās 17 495 dolārus. Tiesa, šajos divos štatos valdība piemaksā ekoloģisko prēmiju 2500 dolāru apmērā, bet tas nozīmē, ka citviet „Spark EV” sākuma cena būs 19 995 ASV dolāri.

Salīdzinājumam „Nissan Leaf” ASV nopērkams, sākot no 21 300 dolāriem, bet „Mitsubishi i-MiEV” maksā 21 625 dolārus. It kā jau starpība neliela, taču

„GM” mārketologi uzsver, ka līzinga jomā „Spark” nav līdzvērtīgas konkurences.

Ja potenciālais īpašnieks izvēlēsies noformēt līzinga līgumu uz trīs gadiem ar pirmo iemaksu 999 dolāri, viņam turpmāk ik mēnesi nāksies maksās tikai 199 dolārus.

Kā liecina speciālistu aprēķini, vidējais statistiskais elektromobiļa lietotājs uz „degvielas” rēķina mēnesī ietaupa 150 dolārus, salīdzinot ar līdzīgas klases benzīna mašīnas izmaksām.