„Chrysler” ir pārstājis būt par „kraisleru”

chrysler

„Chrysler Group” informācijas centrs ir izplatījis oficiālu paziņojumu, ka ar šo dienu (16.12.) kompāniju ir jāsauc par „FCA US LLC”, kur abreviatūra „FCA” tiek atšifrēta kā „Fiat Chrysler Group”.

Kopš autobūves kompānijas dibināšanas šī ir jau ceturtā oficiālā nosaukuma maiņa. „FCA US LLC” – jā, tas tev vairs nav nekāds kraislers… Nudien jauks vārdiņš ikdienas lietošanai. Vai jūs tādā negribētu nosaukt, piemēram, savu kāmīti?

Šis burtu sarindojums mums vēsta, ka savulaik dižais un neatkarīgais amerikāņu autoražotājs „Chrysler” tagad ir itāļu koncerna „FIAT” ASV lokalizēta apakšvienība. Tās galvenā mītne joprojām atrodas Mičiganā. Savukārt ar LLC starptautiskajā juridiskajā praksē tiek apzīmēts tas, ko mēs pazīstam kā sabiedrību ar ierobežotu atbildību.

Šobrīd „FCA LLC” ir septītais lielākais autoražotājs pasaulē.

Taču, neraugoties uz oficiālo izkārtnes maiņu, koncerns joprojām turpinās izgatavot tos pašus zīmolus ko līdz šim: „Chrysler” (joprojām „kraisler”!), „Jeep”, „Dodge”, „Ram”, „Alfa Romeo” un „Fiat”.

Informācijai: Volters Kraislers nodibināja korporāciju „Chrysler” 1925. gadā, un līdz 1998. gadam tā pastāvēja kā „Chrysler”. Pēc tam kompānija apvienojās ar „Daimler” un kļuva par „DaimlerChrysler AG”. 2007. gadā amerikāņi atguva neatkarību un savu uzņēmumu pārdēvēja par „Chrysler LLC”. 2009. gadā nosaukums tika nomainīts pret „Chrysler Group LLC”, kas bija spēkā līdz vakardienai.

Birkas: