Cīņa ar korupciju nobremzē auto tirgu

Hkg7987815

Pateicoties Ķīnas komunistiskās partijas jaunajam kursam, bagātie nomenklatūras darbinieki un dažādi citādi uz tautas rēķina parazitējošie bonzas spiesti piebremzēt savu ekshibicionismu, tostarp iegādāties lētākus un neuzkrītošākus automobiļus.

Beidzamajos gados Ķīna ir kļuvusi par luksusa preču lielāko tirgu. Tur tiek pārdoti dārgākie automobiļi, jahtas, pulksteņi un dažādas citas bagātnieku rotaļlietas. Taču situācija var izmainīties, jo komunistiskā partija un oficiālā vara ir pieteikušas cīņu korupcijai, pārspīlētai greznībai un nekautrīgai bagātības demonstrācijai, kā rezultātā greznumlietu tirgus ir strauji piebremzējies.

Pirmais, kas publiski atzinis, ka korupcijas apkarošana kaitē biznesam, ir „BMW” direktors Peters Švarcenbauers, kurš kompānijā atbild par „Rolls-Royce” biznesu.

„Ķīniešu bagātnieki vairs nevēlas atklāti izrādīt savu pārticību!

Cilvēkiem nauda ir, taču viņi baidās piesaistīt lieku uzmanību, iegādājoties „Rolls-Royce”,” intervijā aģentūrai „Bloomberg” atklājis Švarcenbauers.

2015. gada pirmajos sešos mēnešos „Rolls-Royce” tirdzniecības apjoms ir sarucis par 20% salīdzinājumā ar līdzīgu laika posmu pērn. Tirdzniecības dati liecina, ka šo samazinājumu izraisījis tieši pieprasījuma kritums Ķīnā.