„Citroen”, iespējams, gatavo jaunu krosoveru

Citroen DS-X

Auto nozares speciālisti sriež, ka franču kompānijas „Citroen” nākamais sērijveida jaunums varētu būt jauns krosovers, kas nāktu no japāņu „Mitsubishi” palienētā „C-Crosser” vietā vai pat būtu vēl lielāks.

Pēc franču izdevuma „L’Automobile Magazine” rīcībā esošās informācijas, gaidāmajam krosoveram varētu tikt dots nosaukums „Citroen DS-X” un šāds automobilis varētu tikt būvēts uz „Citroen DS5” bāzes. Tam būtu progresīva pilnpiedziņas sistēma un pieklājīgs klīrenss, kā arī visnotaļ solīds komforta un drošības aprīkojums. Citas informācijas nav pat ražotājam tuvu stāvošajam „L’Automobile Magazine”.

Tomēr nozares eksperti uzskata, ka šāda franču ražotāja modeļu rindas papildināšana ir ļoti reāla, jo citas iespējas uz šo brīdi jāuzskata par izsmeltām.

„Citroen DS-X” pirmizrāde varētu notikt jau šogad, taču ne martā Ženēvā, bet aprīlī Šanhajā.

Eksperti pie šādiem secinājumiem nonākuši, analizējot franču autobūves  uzņēmumu (arī „Peugeot” un „Renault” pieredzi) vairāku gadu desmitu laikā ciestās neveiksmes mēģinājumos ielauzties lielo biznesa klases mašīnu tirgū. Neviens no līdzīgiem franču modeļiem jau gadiem nav nesis kārotos panākumus. Pat vairāk – tie allaž nesuši franču uzņēmumiem vienīgi zaudējumus. Pasaulē, kur valda  „Audi”, „BMW” un „Mercedes Benz”, franču analogiem, izrādās, ir grūti sacensties pat par otrā plāna lomām.

Ņemot to vērā, „Citroen” šobrīd faktiski ir izsmēlis savas DS līnijas attīstības iespējas, jo tirgū laists gan DS3, gan DS4 un DS5… Pēc hierarhijas būtu jāseko lielās klases DS6, bet iepriekš minētais, uzskata eksperti, liek domāt, ka tā nenotiks, jo franču kompānija neriskēs atkal izgāzties, īpaši ņemot vērā nestabilo ekonomisko situāciju Eiropā un citviet.

Toties krosoveru strauji augošais segments, kas interesē ne tikai Eiropu, bet arī augošos Āzijas tirgus, riska pakāpi samazina, turklāt iestrādes šaI virzienā „Citroen” ir. Atcerēsimies jau pieminēto sadarbību ar „Mitsubishi’ un pērn tās ietvaros klajā laisto „C4 Aircross”.  Ja viss minētais izrādīsies patiesība, „DS-X” pārdošanā varētu nonākt 2014.gadā.

Citroen C4 Aircross

Citroen DS5