„Daimler” varētu iegādāties „Aston Martin”

aston-martin-lagonda-concept_1

Koncerna „Daimler” vadība apsver iespēju iegādāties nīkuļojošo britu sporta automobiļu ražotāju „Aston Martin”.

Populārais britu žurnāls „Autocar” ziņo, ka burtiski pirms dažām dienām „Mercedes-Benz” vadītājs Dīters Cetše ir izteicies par „Aston Martin”:

„Tas ir fantastisks zīmols. Mēs esam gatavi atbalstīt tā attīstību.”

Viņš arī atklājis, ka vācu kompānija ir informēta par gaidāmajām „Aston Martin” augstākā menedžmenta pārmaiņām, un pauda pārliecību, ka uzņēmuma jaunais valdes priekšsēdētājs nopietni nodarbosies ar aktīvu apvienošanu.

Kopš 2007. gada, kad „Ford” pārdeva lielāko daļu „Aston Martin” akciju investoru grupai ar „Prodrive” bosu Deividu Ričardu priekšgalā, „Daimler” pieder 5% uzņēmuma akciju. Taču vācu koncerns jau ne reizi vien ir izrādījis vēlmi ciešāk sadarboties ar britu sporta automobiļu ražotāju, kurš lepojas ar 101 gadu garu vēsturi.

Atgādināsim, ka pērn tika noslēgts līgums par „AMG” četrlitrīgo V8 dzinēju piegādi nākamās paaudzes „Vantage” modelim. Bez tam „Mercedes-Benz” nodrošina Geidonas uzņēmumu ar dzinēju vadības blokiem un citādiem elektroniskiem mezgliem.

Eksperti lēš, ka gadījumā, ja „Aston Martin” pievienosies „Daimler” impērijai, kā pirmais kopprodukts dienasgaismu ieraudzītu krosovers „Lagonda” (attēlā), kas tiktu izgatavots uz „Mercedes-Benz GL” bāzes. Bet, lai tas notiktu, atliek tikai panākt vienošanos visaugstākajā līmenī…