„Detroit Electric” ved uz Šanhaju savu pirmo elektromobili

detroit-electric-ev-teaser-628

Aprīļa beigās notiekošajā Šanhajas autoizstādē ar sportiska elektromobiļa prezentāciju sevi sola pieteikt atjaunotais zīmols „Detroit Electric”.

Kā atklājis amerikāņu kompānijas vadītājs Dons Graunštats, tā – modeļa nosaukums pagaidām netiek atklāts – būs divvietīga sporta kupeja, kas kļūs par „Tesla Roadster” un „Fisker Sunset” (pagaidām vēl kā koncepts) tiešo konkurentu. Automobili veidojis bijušais „Lotus” dizaineris Alberts Lems. Iespējams tieši tādēļ ražotāja pirmā izplatītā skice tik ļoti atgādina britu dizaina skolas rokrakstu…

Nekādi elektrokupejas tehniskie parametri pagaidām netiek atklāti, toties ir zināms, ka tā tirdzniecībā nonāks jau šoruden.

Ražotāja informācija liecina, ka 2014. gadā tas gatavojas laist klajā vēl divus automobiļu modeļus.

„Detroit Electric” ir sens un okeāna viņā krastā labi zināms zīmols. Kompānija dibināta 1912. gadā – laikā, kad elektromobiļi vēl bija pieprasītāki nekā spēkrati ar iekšdedzes dzinējiem. Ar Detroitas elektromobiļiem savulaik braucis Tomass Edisons, Džons Rokfellers jaunākais un pat Henrija Forda kundze Klāra. Diemžēl desmit gadus vēlāk, kad iekšdedzes dzinēji bija sasnieguši zināmu „briedumu” un kļuvuši pietiekami uzticami, tie sāka izkonkurēt transportlīdzekļus ar elektrisko piedziņu. „Detroit Electric” beidza savu darbību 1939. gadā. 2008. gadā uzņēmīgi ļaudis reanimēja šo zīmolu, un tagad beidzot tas ir gatavs atgriezties pasaules auto industrijas apritē. Lai veicas!