Eiropa „buksē” – autoražotāji arvien nopietnāk pievēršas jauniem tirgiem

Audi in Brasil_Rupert Stadler

Ieilgusī jaunu vieglo automobiļu tirgus stagnācija Eiropā virknei lielo Eiropas autoražotāju likusi nopietni pievērsties citiem tirgiem. Tā, piemēram, „Audi AG” paziņojis, ka tuvākajos gados uzsāks ražošanu Brazīlijā un Meksikā, bet „Renault”uzsāk ofensīvu Indonēzijā.

„Audi” Brazīlijas rūpnīcā, kur paredzēts investēt aptuveni 150 miljonus eiro, jau 2015.gadā tikšot ražots krosovers jaunais „Audi A3” sedans, kā arī krosovers „Audi Q3”.

Atverot ražotni Sanžozē dus Piņajā, „Audi” plāno ievērojami palielināt četru gredzenu zīmola ietekmi Dienvidamerikas kontinentā.

Tūlīt pēc tam – 2016.gadā uzņēmums plāno uzsākt ražošanu arī Meksikā, bet jau šā gada beigās tikšot atklāta otrā „Audi” rūpnīca Fošanā, Ķīnā.

Tiekoties ar Brazīlijas valdības pārstāvjiem (attēlā), lai paziņotu par jaunās ražotnes atvēršanu, „Audi AG” valdes priekšsēdētājs Ruperts Štādlers (attēlā vidū) paziņoja: „Ražojot Brazīlijā, mēs izveidosim pamatu turpmākai izaugsmei reģionā.”

Savukārt franču ražotājs „Renault” jau šomēnes sadarbībā ar savu ilggadīgo importieri Indonēzijā – „Indomobil” (starp citu arī „Nissan”, „Volvo”, „Audi” un „Volkswagen” pasažieru automobiļu, kā arī „Renault” un „Volvo” kravas automobiļu izplatītājs) atklāj ražotni, kur tiks montēts krosovers „Duster”, kas Indonēzijā, tāpat kā virknē citos tirgos, tiks pārdots kā „Renault”. Papildus tam, vietējā tirgū tiks laists arī radniecīgais SUV „Koleo”, kas būs pozicionēts kā klasi augstāks krosovers, kā arī  sportiskais hečbeks „Megane RS”.

Franču kompānijas paziņojumā tiek uzsvērts, ka pašlaik Indonēzija ar 250 miljoniem iedzīvotāju ir valsts ar visstraujāko izaugsmi Dienvidaustrumāzijā un viens no visdaudzsološākajiem automobiļu tirgiem pasaulē.

Birkas: ,