Eiropas Auto ražotāju asociācijas nākamā konference notiks Rīgā

50508628-8534-497b-b4c7-54c8c37a0de6

Aizvadītajā nedēļā – no 6. līdz 8.septembrim, Varšavā norisinājās Eiropas Auto ražotāju asociācijas (ACEA) kārtējā sanāksme, kurā piedalījās visu Eiropas valstu auto ražošanas un tirdzniecības uzņēmumus pārstāvošās asociācijas. LPAA delegācija, viceprezidenta Ingus Rūtiņa vadībā, vienojās ar ACEA ģenerālsekretāru Ivanu Hodaku, ka 2014.gadā Rīgā notiks ACEA kārtējā sanāksme vienlaicīgi ar Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas (LPAA) 20. dibināšanas gadadienas atzīmēšanu.

Varšavā ACEA sanāksmes laikā Eiropas asociāciju pārstāvji apmainījās ar katras valsts ekonomikas stāvokļa pārskatiem, elektromobiļu ieviešanas veicināšanas un kaitīgā piesārņojuma mazināšanas politikas jaunumiem, automobiļu pēcpārdošanas tirgus tendencēm un citām Eiropas auto industrijai nozīmīgām aktualitātēm, kā arī Ivans Hodaks informēja dalībniekus par brīvās tirdzniecības vienošanās (FTA) līguma sagatavošanas gaitu starp Eiropas Savienību, Japānu un Indiju.

Atsevišķu sanāksmi noturēja arī triju Baltijas valstu asociāciju pārstāvji, apspriežot kopīgos jautājumus par auto klasifikāciju, auto nodokļu sabalansēšanu Baltijas valstu telpā, nozares uzņēmumu brīvprātīgas sertifikācijas dinamiku Igaunijā un Latvijā, kā arī par preventīviem pasākumiem, nepieļaujot norakstītu automašīnu atgriešanos ceļu satiksmē.

„Šādas regulāras tikšanās auto industriju pārstāvošajām organizācijām ir ļoti nozīmīgas, it īpaši tik mazām valstīm kā Baltijas valstīm, jo tas mums ļauj daudz efektīvāk apmainīties ar pieredzi un zināšanām ar ražotājvalstīm, tādēļ esam pagodināti, ka ACEA ir piekritusi kārtējo sanāksmi 2014.gadā noturēt Rīgā”, gandarījumu pauž LPAA valdes priekšsēdētājs Viktors Kulbergs.