Eiropas minivenu ciltstēvs Renault Espace piedzīvo sestās paaudzes iznākšanu

202303_Renault Espace_EXT_0139 1-1

Autoražotājs Renault atklāj jaunākās paaudzes Espace – automašīnu, kura ir radīta gariem braucieniem, ģimenes atpūtai un komfortam, kad šķiet, ka automašīnā tiek pavadīta lielākā daļa no dzīves. Šis modelis ir guvis panākumus visās piecās paaudzēs kopš tā atklāšanas 1983. gadā. Jaunais Espace, kurš var būt gan piecvietīgs, gan septiņvietīgs, papildinās Renault zīmola klāstu jau šo pavasar.

Jaunajam RenaultEspace piemīt kaut kas no SUV, tajā ir saglabājusies šī modeļa tālbraucēja būtība un salona plašums, tomēr jaunākās paaudzes Espace ir piešķirts sportiskums un elegance, savukārt Esprit Alpine versijas aprīkojums atgādina par Renault Group sacīkšu un sporta automašīnu ražotāju.Modeļa klāstam ir trīs aprīkojuma versijas: Techno, Esprit Alpine un Iconic.Izvēlētie izsmalcinātie materiāli un apdares nianses piešķir eleganci augstākās klases aprīkojuma elementiem, pie kuriem pieder vairāk nekā vienu kvadrātmetru plašs jumta logs – viens no lielākajiem tirgū. Automašīnai ir piecas sēdvietas, bet tās var papildināt vēl ar divām trešajā rindā, iegūstot transportlīdzekli tālākiem ģimenes vai draugu izbraucieniem.

202303_Renault Espace_EXT_0370-1

Jaunajā Espace gan salonā, gan zem motora pārsega ir plaši izmantotas jaunākās tehnoloģijas. Tās nodrošina savienojamību, kāda nepieciešama vadītājam un pasažieriem, kā arī rada mazāku kaitējumu videi. Šīs paaudzes

Espace ir mazāki auto virsbūves izmēri un arī masa ir par 215 kg mazāka nekā priekšgājējam,

toties ir efektīva 200 ZS E-Tech full hybrid piedziņa. Jaunā Espace automātiskā vairāku režīmu pārnesumkārba ir atvasināta no Formula 1, un tajā apvienoti divi pārnesumi elektrodzinējam un četri pārnesumi iekšdedzes dzinējam. Mazais degvielas patēriņš (4,6 l/100 km) nodrošina līdz pat 1100 km sniedzamību.

202303_Renault Espace_EXT_0147 1-1

Papildus tehnoloģiskajām izmaiņām ir optimizēta arī jaunā Espace aerodinamika, jauno spoguļu formu veidojot plūstošāku, padarot jumta līniju slīpu, kura noslēdzas ar spoileru, un ierīkojot atveres aizmugurējā buferī, kas izkliedē bremzējošo spēku.

Kā jau pienākas kārtīgā Renault automašīnā, jaunā Espace braukšanas un drošības funkcijas ir augstākajā līmenī. Tā pamatā ir Alianses specializētā SMF-CD platforma, un tam ir 32 vadītāja atbalsta sistēmas trīs kategorijās: drošībai, braukšanai un novietošanai stāvvietā. MULTI-SENSE un 4CONTROL AdvancedRenault četru riteņu stūrēšanas sistēma sniedz nepieredzētu baudījumu pie stūres, toties nākamās paaudzes vējstikla displejs projicē braukšanas ātrumu, brīdinājumus un norādes navigācijai tieši uz vējstikla. Šajā modelī iebūvētā360° visaptverošā kamera ir savienota ar četrām kamerām, kas proporcionāli izvietotas ap automašīnu, parādot 3D datora modelētu jaunā Espace atrašanos apkārtējā vidē.

202303_Renault Espace_EXT_0266-3_1

Centrālajā konsolē ir novietots ergonomisks roku balsts, kuru var bīdīt uz priekšu un atpakaļ, vienlaikus nodrošinot ērtu OpenRmultivides ekrānalietošanu. Katrā sēdvietu rindā ir pieejamas divas USB-C pieslēgvietas, papildu bezvadu lādētājs un divas 12 V izejas (viena pasažieriem, viena bagāžas nodalījumā). Toties par izklaidi brauciena laikā parūpēsies Harman Kardonskaņas sistēma un cits interaktīvais saturs, kas izmanto OpenR Link multivides sistēmu, tādējādi esot viegli pieejamas arī ar Renault automašīnām

Jaunais Espace būs pieejams pasūtījumiem 2023. gada pavasarī.

Birkas: