Eiropieši pārsvarā pērk mazus un nelielus auto, oktobrī Eiropā vispieprasītākais bijis „VW Golf”

Volkswagen-Golf_2013_800x600_wallpaper_07

Portāls Mail.ru, atsaucoties uz kompānijas „JATO Dynamics” pētījumu, publicējis šā gada oktobra Eiropas pieprasītāko automobiļu TOP 10. Līderis „VW Golf”.

Oktobrī Eiropā kopumā izdevies pārdot 33 156 allaž populārā kompaktauto „VW Golf” eksemplārus, kas šo tradīcijām bagāto modeli kārtējo reizi ierindojis pirktāko auto TOP 10 virsotnē. Otrajā vietā ar 26 145 vienībām ierindojies mazākais B segmenta „Ford Fiesta”, bet trešajā franču B klasnieks „Peugeot 208” ar 23 352 izpārdotiem eksemplāriem. Desmitniekā iekļuvuši arī „Renault Clio”, „VW Polo”, „Opel Corsa”, „Opel Astra”, „Ford Focus”, „Fiat Panda” un „Nissan Qashqai”.

Vēl pārliecinošāk kā „VW Golf” modeļu konkurencē pirmo vietu oktobrī visbiežāk pirkto auto zīmolu vērtējumā ieņem „Volkswagen”

- 133 319 cilvēki izvēlējušies tieši „tautas vāģus”. Otrajā vietā „Ford” ar 76 669 pārdotiem vieglajiem auto, bet trešajā „Renault” ar 65 965 mašīnām. Vēl desmitniekā arī „Peugeot”, „Opel”, „Audi”, „Citroen”, „BMW” un „Fiat”, bet desmitnieku noslēdz „Mercedes-Benz”.

Jāatzīmē, ka visi pirmā desmitnieka auto ir izmēros ne lielāki par kompaktklasi, bet vienīgais SUV pārstāvis ir salīdzinoši nosacīti apvidniekiem pieskaitāmais „Nissan Qashqai”. Tāpat pēc minētā pētījuma rezultātiem redzams, ka, neskatoties uz Korejas un Japānas autoražotāju centieniem un nereti arī pārdošanas apjomu pieaugumam, eiropieši tomēr kopumā cenšas palikt uzticīgi pašas Eiropas zīmolu ražojumiem.