„EuroNCAP” pārbauda kārtējo jauno spēkratu drošību

EuroNCAP 2013_Jeep Cherokee

Eiropas tirgu automobiļu drošību uzraugošā organizācija „EuroNCAP” publicējusi kārtējo četru spēkratu pārbaužu rezultātus. Avāriju imitācijām speciālos stendos šoreiz tikuši pakļauti apvidus auto „Jeep Cherokee”, krosovers „Suzuki SX4”, kā arī mazais premium sedans „Mercedes-Benz CLA”.

Savukārt vēl viens krosovers „Peugeot 2008” arī ticis izvērtēts, taču lielākajai daļai pārbaudījumu netika pakļauts, jo „EuroNCAP” eksperti uzskatīja, ka tā virsbūves arhitektūra neatšķiras no jau pērn sadauzītā hečbeka „Peugeot 208” un iespējams ticēt, ka analogi rezultāti ir spēkā arī 2008 avāriju gadījumā. Tikuši pārbaudīti vien standarti, kas abiem tomēr atšķiras – galvenokārt gājēju aizsardzības līmenis.

Visi kā viens kopumā saņēmuši maksimālās piecas drošības pakāpi apzīmējošās zvaigznītes, taču interesantas nianses ir.

Frontālās un sānu sadurmes gadījumā piešķirtais vērtējums visiem auto ir visumā līdzīgs un lielas pretenzijas nav radījis, taču redzams, ka tautiskajiem „Cherokee” un „SX4” drošība pat ir par vienu procentpunktu augstāka kā premium  CLA.

EuroNCAP Test Results Okt 2013

Taču ekspertus nav īsti apmierinājusi „Cherokee” uzvedība pie trieciena no aizmugures, jo galvas balsti pieļauj lielāku traumatisma iespēju. Vēl indiānim (Čeroki – Amerikas indiāņu cilts nosaukums) aizrādīts, ka tajā ar informatīvu plāksnīti pie saules sarga nav nenorādīts, ka bērnu sēdeklītis priekšējā rindā uzstādāms tikai ar skatu atpakaļ, jo drošības spilvenam nav atslēgšanas funkcijas.

Savukārt SX4 starp pārbaudītajiem ir vislabākā salonā esošu bērnu aizsardzība, taču traumatismam frontālā sadursmē pakļautas priekšējo braucēju kājas un vadītāja krūškurvis. CLA vadītāja krūškurvi apdraud sāniska sadursme, bet toties papildu balles piešķirtas par sistēmu, kas automātiski atslēdz priekšējā pasažiera drošības spilvenu, ja sedeklī uzstādīts bērnu krēsliņš ar skatu uz priekšu. Izcelts ticis arī gājējus sargājošais CLA aktīvais dzinēja pārsegs, kas sadursmē ar gājēju piepaceļas un pasargā no iespējamām smagākām traumām.

Tikmēr SX4 un „Cherokee” aizrādīts uz pārāk stingriem jumta priekšējiem balstiem, kas rada papildu traumatismu sadurmē ar gājējiem.