„Ferrari” zemestrīces gaidās

Luka_di_montezemolo_1

Šodien (5.09.) gan itāļu, gan vācu medijos strauji izplatījusies ziņa par „Ferrari” staļļos briestošu vēsturisku apvērsumu, kas oficiāli tikšot izsludināts jau šajā nedēļas nogalē F1 pašmāju posmā Moncā.

Kompānijā „Ferrari” un tās F1 komandā gaidāmās pārmaiņas vācu prese dēvē par īstu zemestrīci, kas varētu sašķobīt vareno Maranello impēriju. Un visupirms tās skar prezidentu Luku Kordero di Montedzemolo, kurš ir vadījis šo saimniecību beidzamos 23 gadus. Kā izrādās viņš ir pieņēmis lēmumu par aiziešanu. Mediji citē „informētus avotus kompānijas iekšienē”, kas atklājuši, ka tieši Moncā lielais boss ir nolēmis paziņot par atkāpšanos. Un kompānijas vadību no viņa pārņems Serdžio Markione, kurš kopš 2004. gada ir māteskompānijas „FIAT” valdes priekšsēdētājs.

Patiesībā šīs pārmaiņas ir briedušas jau vairāku gadus. Itāļu sabiedrībā nepalika nepamanīta „Ferrari” vadītāja interese politikas jomā. Bet šobrīd jaunākās baumas ir tādas, ka di Montedzemolo kļūs par lielākās nacionālās aviokompānijas „Alitalia” prezidentu. Šo iespēju viņš esot nopelnījis, palīdzot pārdot solīdu kompānijas akciju paketi citam aviokoncernam „Etihad Airways”. Tas notika vasaras vidū, un patiesībā lēmumu par aiziešanu „Ferrari” boss esot pieņēmis jau augustā.

Bet ir vēl viena negaidīta ziņa. Kā izrādās, nenostrādājis pat pusgadu, savu amatu nolēmis pamest „Ferrari” F1 komandas vadītājs Marko Matiači. Acīmredzot viņam tā īsti nav izdevies iedzīvoties nervozajā autosporta gaisotnē, tādēļ Matiači ir izteicis vēlmi atgriezties savā iepriekšējā darbā, ko viņš itin labi pārzina, t.i., „Ferrari” ielas automobiļu mārketinga nodaļā. Agrāk viņš bija atbildīgs par Ziemeļamerikas un Ķīnas nodaļām, bet aprīlī nomainīja Stefano Domenikali F1 komandas vadītāja postenī.

Kā ziņo „baumu birojs” Matiači vietā varētu nākt Ross Brauns, kurš ir komandā labi zināms un cienījams kadrs – ziedu laikos bijis vienības tehniskais direktors. Pirmkārt, 59-gadīgais britu inženieris tieši šovasar atpūšas pēc aiziešanas no „Mercedes”. Otrkārt, pavasarī viņš pabija privātā vizītē Maranello štābā. It kā jau neko īpašu neesot sarunājuši, taču pēc tam mediju telpā parādījās konkrēts skaitlis – pieci miljoni. Tādu gada algu „Ferrari” esot apsolījuši Braunam…

Nu ko, intriģējoši jaunumi? Pagaidīsim nedēļas nogali, kas varētu viest zināmu skaidrību!

Birkas: