„FIAT” piesaka „Škoda Rapid” sāncensi

Fiat_aegea_2

Autoražotājs „FIAT” Stambulā notiekošajā autoizstādē prezentējis sedanu „Aegea”, kas itāļu kompānijas modeļu gammā aizstās morāli novecojušo un popularitāti zaudējušo „Linea”.

Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, „Aegea” iztrādē „FIAT” dizaineri sadarbojušies ar Turcijas „Tofas” speciālistiem. Un tāpat kā priekštecis „Linea” arī jaunais sedans tiks ražots „Tofas” rūpnīcā.

Starp citu, tiek uzsvērts, ka

„Linea” pēctecis ir jaunas modeļu saimes aizsācējs.

Fiat_aegea_1

Paredzēts, ka vēlāk sedanam pievienosies arī universāls un hečbeks, kurš aizstās novecojušo „Bravo”.

Automobilis ir gabarītos pielīdzināms „Škoda Rapid”: 4,5 metrus garš, 1,78 m plats un 1,48 m augsts, bet tā riteņu garenbāze ir 2,64 m (par 37 mm garāka nekā priekštecim). “FIAT” pārstāvji norāda, ka jaunā modeļa salonā ērti varot sakāpt pieci pasažieri, bet tā bagāžas nodalījuma tilpums ir 510 l („Rapid”­– 530 l).

“Fiat Aegea” dzinēju paletē būs divi „Multijet II” saimes dīzeļmotori un divi benzīna dzinēji ar jaudas diapazonu no 95 līdz 120 ZS. Piedāvājumā paredzēta gan manuālā, gan arī automātiskā pārnesumkārba. Spēka agregātu dinamiskos parametrus ražotājs pagaidām neatklāj, taču norāda, ka ekonomiskākajā versijā sedans patērēs mazāk par 4 l/100 km.

Fiat_aegea_3

Tiek solīts, ka jaunais itāļu-turku sedans būs ne tikai komfortabls, bet arī pilnībā mūsdienīgi aprīkots, tostarp tam būs pieejama “Uconnect” multimediju sistēma, ar „Bluetooth” savienojumu un „TomTom” navigāciju.

Zināms, ka „Fiat Aegea” tiks tirgots vairāk nekā 40 pasaules valstīs, bet Eiropas tirgū tas gaidāms ierodamies novembrī.

Birkas: