„Ford Focus Electric” ierodas Eiropā

Ford_focus_el._1jpg

Kompānija „Ford” ir devusi startu elektriskās piedziņas „Focus” sērijveida ražošanai Zārluizas rūpnīcā Vācijā.

ASV tirgū „Focus Electric” ir nopērkams jau pusotru gadu. Un šoreiz nebūs speciālas Eiropas specifikācijas – sekojot principam „One Ford”, ražotājs šajā okeāna krastā tirgū laidīs tieši tādu pašu „Focus” elektromobili, ar kādu brauc amerikāņi.

Interesanti, ka elektriskā brāļa montāža Vācijas filiālē notiek uz viena konveijera ar parasto „Focus”. Pateicoties tam, elektromobiļa palaišana ražošanā koncernam „Ford” izmaksājusi salīdzinoši maz – tikai 21 miljonu ASV dolāru.

Tehniskajā ziņā „Focus Electric” ne ar ko īpašu neizceļas.

To darbina 100 kW elektromotors, pārnesumkārbas nav, enerģijas rezervi uzkrāj litija-jonu akumulatoru baterija ar 23 kWh kapacitāti. Kā liecina ražotāja informācija, automobilim ir integrēta uzlādes ierīce. Tā ļauj 2 – 3 stundu laikā no 230V sadzīves elektrotīkla atjaunot līdz 75% strāvas rezerves, ar ko iespējams veikt līdz 100 km distanci. Ar pilnībā uzlādētu bateriju elektriskais „Focus” var nobraukt līdz 150 km. Automobiļa maksimālais ātrums ir 136 km/h.

Ford_focus_el

„Focus Electric” ir aprīkots ar „Brake Coach” kinētiskās enerģijas rekuperācijas sistēmu, kas spēj akumulatoru uzlādei izmantot līdz 95% palēninājuma enerģijas.

„Ford” pārstāvji uzsver, ka elektriskais „Focus” ir ražotāja izstrādātās elekoloģiskās līnijas pats sākums. Jau tuvākajā laikā tam sekos ar hibrīddzinājiem aprīkoti modeļi „C-Max Energi” un „Mondeo Hybrid”.

Birkas: