„Ford GT” ir atgriezies!

Ford_gt_5

Pēdējo atjaunotās paaudzes „GT40” kompānija „Ford” izlaida 2007. gadā, taču, kā jau iepriekš tika prognozēts, Detroitas starptautiskajā autosalonā autoražotājs pieteica jaunu superautomobiļa modeli.

Lieki teikt, ka publika ar aplausiem sagaidīja jauno „Ford GT”. Līdztekus „Acura NSX” tā bija viena no spilgtākajām Detroitas šova pirmizrādēm.

Ford_gt_7

Lai gan pagaidām tas ir tikai koncepts, automobilis uzskatās gatavs, lai jau drīzumā startētu sērijveida ražošanā. Tādējādi varam secināt, ka sērijveida modelis īpaši neatšķirsies no sava prototipa.

„Ford GT” veidotāji uzsver, ka sevišķi nopietni strādājuši pie svara samazināšanas un maksimāli izmantojuši tādus materiālus kā alumīniju un oglekļa šķiedru. Koncepts izceļas ar tādiem atraktīviem risinājumiem kā augšup veramām durvīm un aktīvo aizmugurējo antispārnu.

Ford_gt_3

Tāpat kā priekštecim „GT40”, arī jaunās paaudzes „GT” ir vidū novietots motors.

Par spēka agregātu kalpo „Ford EcoBoost” saimes V6 dzinējs, kas ar divu turbīnu palīdzību attīsta „vairāk par 600 ZS” (precīzi parametri pagaidām netiek atklāti). Par jaudas lietderīgu izmantošanu rūpēsies septiņpakāpju robotizētā pārnesumkārba. Kā norāda ražotāja pārstāvji, tā izceļas ar izcilu ātrdarbību.

Ford_gt_6

Divvietīgās superkupejas askētisko salonu rotā tādi sportiski elementi kā F1 stilā veidota daudzfunkcionāla stūre, digitāls mērinstrumentu panelis, kura „bildes” dizainu un saturu iespējams pielāgot konkrēta pilota gaumei un prasībām, kā arī „Ford Sync” jaunākās paaudzes multimediju sistēma. Interesanti, ka automobiļa sēdekļiem ir fiksēts stāvoklis, bet plašā diapazonā iespējams pieregulēt stūri un pedāļu mezglu.

Ford_gt_4

Plānots, ka superkupejas „GT” sērijveida tiks prezentēts 2016. gadā, un tas būs kā veltījums „Ford GT40” trīskāršajam triumfam (un „Ferrari” pazemojumam) leģendārajā Lemānas 24 stundu maratonā.

Birkas: